Dzień Otwarty pod hasłem "Kocham Cię, Szkoło!" w ZSP w Goworowie PDF Drukuj Email
Aktualności
Wpisany przez Dariusz Leszczyński   
czwartek, 10 maja 2018 00:00

Dzień Otwarty pod hasłem "Kocham Cię, Szkoło!" w ZSP w Goworowie

9 maja ZSP w Goworowie zaprosił tegorocznych absolwentów gimnazjów na Dzień Otwarty. Przybyłych gości witał dyrektor szkoły p. Janusz Frydryk. Rolę gospodarzy pełnili uczniowie naszej szkoły, w szczególności przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a także nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Na spotkanie z gimnazjalistami przygotowano turniej międzyklasowy "Kocham Cię, Szkoło", który wywołał dużo radości i uśmiechu na twarzach zgromadzonych. Goście obejrzeli także prezentację multimedialną przedstawiającą najciekawsze działania podejmowane i realizowane przez uczniów ZSP oraz nauczycieli, osiągnięcia naukowe i sportowe oraz krótką historię szkoły.

Gościem specjalnym tego dnia był absolwent szkoły p. Jakub Frydryk, obecnie prezes Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, przedsiębiorca, bankowiec oraz lider ruchu społecznego Bezpartyjne Miasto, który wspominał chwile spędzone w szkole, podkreślił jej atuty i dodał, że tak naprawdę wszystko, czego młodzi ludzie w tej chwili potrzebują, mają na miejscu i nie muszą daleko szukać.

 

Młodzież zapoznała się także z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019:

1. Szkoły dla młodzieży:

- Technikum w zawodach (4 lata):

  • technik agrobiznesu

Kwalifikacje:  RL.03 Prowadzenie produkcji rolniczej

RL.07 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie

  • technik handlowiec

Kwalifikacje:  AU.20 Prowadzenie sprzedaży

AU.25 Prowadzenie działalności handlowej

- Liceum Ogólnokształcące (3 lata)

- Branżowa szkoła I stopnia (3 lata) - dawna Zasadnicza Szkoła Zawodowa  (oddział wielozawodowy)

 

2. Szkoły dla dorosłych:

-  Liceum Ogólnokształcące (3 lata) - szkoła na podbudowie gimnazjum. Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej przyjmowani są bezpośrednio do klasy drugiej. Kształcenie odbywa się w systemie zaocznym.

 

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe:

A.18 – prowadzenie sprzedaży

A.22 – prowadzenie działalności handlowej

R.03 – produkcja rolnicza

R.06 – organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie.

Przybyli goście mieli okazję zwiedzić zakątki szkoły, obejrzeć sale lekcyjne, porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami, pracownikami szkoły oraz odbyć próbną jazdę samochodem, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Było nam bardzo miło gościć w progach naszej szkoły uczniów klas gimnazjalnych i ich opiekunów. Pragniemy gorąco podziękować za zainteresowanie i mamy wielką nadzieję, że atmosfera panująca w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie ułatwi podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i że spotkamy się ponownie we wrześniu.

A. Dziełak

 

 
wykonanie sklepy internetowe, oprogramowanie dla szk, strony internetowe