• Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie

• „... aby drogę mierzyć przyszłą,
        Trzeba-ć koniecznie pomnieć skąd się wyszło”

C. K. Norwid „Niewola Rapsod”

• Budynek szkoły to w części frontowej piękny, zabytkowy obiekt, kształtem przypominający dworek szlachecki. Powstał on w XX-leciu międzywojennym staraniem władz i mieszkańców gminy. Do 1939 r. mieściła się w nim siedziba Szkoły Podstawowej w Goworowie. W pierwszych dniach II wojny światowej na skutek działań wojennych budynek został doszczętnie zniszczony. Zaraz po wojnie budynek odbudowano i nadal pełnił rolę szkoły powszechnej. Od 1 września 1957 roku, decyzją władz oświatowych, wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu społecznemu, przy Szkole Podstawowej w Goworowie utworzono SPR , czyli Szkołę Przysposobienia Rolniczego. Placówka kształciła w zawodzie rolnika młodzież z całej gminy. Szkoła ta z czasem usamodzielniła się, zmieniając nazwę (w chwili obecnej na Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie) i po przeprowadzce szkoły podstawowej w 1972 roku do nowego budynku w całości przejęła obiekt. W chwili obecnej po dobudowie nowego skrzydła i gruntownym remoncie, budynek szkoły to piękny, dobrze wyposażony i nowoczesny obiekt, spełniający wymogi szkoły na miarę XXI wieku.

• Atuty szkoły

• Zajęcia odbywają się na jedną zmianę.

• Rodzinna atmosfera.

• Profesjonalnie przygotowani, przyjaźni wobec młodzieży nauczyciele.
      • Pracownie przedmiotowe wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny.
      • Dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, dalszego kształcenia i kreowania własnej kariery zawodowej.
      • Nowoczesna baza sportowa (hala sportowa, siłownia).
      • Możliwość korzystania z pracowni komputerowej (dwie nowe pracownie), językowej (dwie pracownie), biblioteki z centrum informacyjnym i siłowni.
      • Nauka jazdy samochodem (w ramach programu nauczania) w celu zdobycia prawa jazdy.