• GOWOROWSKIE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

    • 03.05.2019
    • GOWOROWSKIE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

     Wydarzenie to, zorganizowane po raz szósty przez władze gminy, odbyło się na terenie naszej szkoły tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca. Mieliśmy okazję posłuchać wykładów specjalistów, zasięgnąć informacji od przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych w dziedzinie szeroko pojętej przedsiębiorczości.

     Tego dnia rozstrzygnięty został ogłoszony przez wójt gminy Goworowo oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie konkurs: "Uczniowski pomysł na biznes". Na konkurs wpłynęło 14 prac. Oceniana była oryginalność pomysłu, innowacyjność planowanej działalności gospodarczej oraz rzeczywista możliwość realizacji danego przedsięwzięcia w lokalnym środowisku gospodarczym. Jury uznało wysoki poziom zgłoszonych projektów i wyłoniło prace, które uzyskały nagrody główne (I, II, III stopnia) oraz prace, które uhonorowano wyróżnieniem.

     Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły, gdyż to właśnie oni zdobyli główne nagrody w tym konkursie:

     I miejsce – Jolanta Skierkowska

     II miejsce – Krzysztof Fronczyk

     III miejsce - Magdalena Łojek

      

     Wyróżniania otrzymali: Milena Owczarek, Paulina Podolak i Paulina Garlińska.

     Nagroda specjalna trafiła do Jolanty Skierkowskiej. Pracę wyróżniła wójt gminy.

     Opiekunką uczniów była p. Grażyna Nowak - nauczycielka ZSP w Goworowie, której serdecznie gratulujemy.

      

     Najmłodsi uczestnicy targów mieli również powody do radości, gdyż z okazji Dnia Dziecka na boisku przy ZSP w Goworowie czekał na nich bezpłatny park rozrywki i inne atrakcje. Chętni mogli wziąć także udział w VI biegu ulicznym o puchar Wójta Gminy Goworowo.

    • Dzień Matki i Dziecka

    • 03.05.2019
    • Dzień Matki i Dziecka

     31 maja 2017r.  o godz. 13 odbył się w naszej szkole uroczysty apel, na który uczniowie zaprosili pisemnie wszystkie swoje mamy. Apel przygotowały nauczycielki: p. Z.A.Kordasz oraz p. M. Długokęcka wraz z grupą uzdolnionej artystycznie młodzieży spośród wszystkich klas. Salę lekcyjną zamieniono na kawiarenkę, w której na mamy czekał poczęstunek w postaci napojów i własnoręcznie upieczonego przez uczniów ciasta. Przy kawie i herbacie mamy, nauczyciele oraz pozostali uczniowie wysłuchali pierwszej części programu, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki. Każda z mam otrzymała upominek- niespodziankę czyli "Śpiewnik pieśni biesiadnych".

      

     Na drugą część programu młodzież z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec przygotowała recital utworów ze śpiewnika i brawurowo wykonała je dla mam. Mamy, nauczyciele oraz uczniowie włączyli się do śpiewu i wkrótce w całej szkole słychać było gromkie śpiewy biesiadne i ludowe.

     Na koniec, w związku z tym, że następnego dnia był Dzień Dziecka mamy zaśpiewały dla swych dzieci, korzystając oczywiście ze swoich śpiewników.

     Apel przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze, a wzruszone mamy obiecały odwiedzić nas w przyszłym roku.

    • Dzień Otwarty z atrakcjami w ZSP w Goworowie

    • 03.05.2019
    • Dzień Otwarty z atrakcjami w ZSP w Goworowie

     11 maja ZSP w Goworowie zaprosił tegorocznych absolwentów gimnazjów na Dzień Otwarty. Przybyłych gości witał dyrektor szkoły p. Janusz Frydryk. Następnie w rolę gospodarzy włączyli się uczniowie naszej szkoły, w szczególności przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a także nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

     W sali gimnastycznej przedstawione zostały przez dyrektora szkoły najciekawsze działania podejmowane i realizowane przez nauczycieli oraz uczniów ZSP, osiągnięcia naukowe i sportowe oraz historia szkoły. Zaprezentowana została oferta edukacyjna:

      

     1. Szkoły dla młodzieży:

     - Technikum w zawodach (4 lata):

     technik agrobiznesu

     Kwalifikacje:  R.3. prowadzenie produkcji rolniczej

     R.6. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie

     technik handlowiec

     Kwalifikacje:  A.18. Prowadzenie sprzedaży

     A.22. Prowadzenie działalności handlowej

     - Liceum Ogólnokształcące (3 lata)

     - Branżowa szkoła I stopnia (3 lata) - dawna Zasadnicza Szkoła Zawodowa  (oddział wielozawodowy)

      

     2. Szkoły dla dorosłych:

     -  Liceum Ogólnokształcące (3 lata) - szkoła na podbudowie gimnazjum. Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej przyjmowani są bezpośrednio do klasy drugiej. Kształcenie odbywa się w systemie zaocznym.

      

     Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe:

     A.18 – prowadzenie sprzedaży

     A.22 – prowadzenie działalności handlowej

     R.03 – produkcja rolnicza

     R.06 – organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie

     Atutami szkoły niewątpliwie są: zajęcia na jedną zmianę, rodzinna atmosfera, profesjonalnie przygotowani, przyjaźni wobec młodzieży nauczyciele, dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, dalszego kształcenia i kreowania własnej kariery zawodowej, pracownie przedmiotowe wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, nowoczesna baza sportowa (hala sportowa, siłownia), możliwość korzystania z pracowni komputerowej (dwie nowe pracownie), językowej (dwie pracownie), biblioteki z internetowym centrum  informacji multimedialnej, siłowni oraz nauka jazdy samochodem (w ramach programu nauczania) w celu zdobycia prawa jazdy.

     Przybyli goście mieli okazję zwiedzić każdy zakątek szkoły, obejrzeć sale lekcyjne, zapoznać się z ofertą biblioteki szkolnej, obejrzeć prezentację multimedialną z wyjazdów uczniów w ramach praktyk zawodowych  do Grecji i Portugalii. W programie wydarzenia znalazły się także pokazy pierwszej pomocy, próbna jazda samochodem, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odbyło się także wspólne grillowanie. Ponadto młodzież wysłuchała koncertu  absolwenta szkoły Waldemara Więckiewicza, który w duecie z Anetą Waplewską wykonał kilka piosenek w stylu rap. Wspólnie występowali w radiu OKO i podczas finału WOŚP w Ostrołęce. Waldek już w szkole rozwijał swój talent muzyczny pisząc teksty i muzykę, także dla innych zespołów.

     Społeczność ZSP w Goworowie przygotowała dla gimnazjalistów także coś specjalnego - zawody w przeciąganiu liny. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Goworowie i Wąsewie. Drużyny otrzymały na zakończenie pamiątkowe dyplomy.

     Było nam bardzo miło gościć w progach naszej szkoły uczniów klas gimnazjalnych i ich opiekunów. Nasi nauczyciele i uczniowie odpowiadali na wszystkie pytania kandydatów dotyczące rekrutacji, zajęć dydaktycznych i pozalekcyjnych. Pragniemy gorąco podziękować za zainteresowanie i mamy wielką nadzieję, że od września Drodzy Gimnazjaliści Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie będzie też Waszą szkołą.

    • Staże zawodowe w Grecji - projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”

    • 03.05.2019
    • Staże zawodowe w Grecji - projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”

      

      

     W dniach 19.04.2017-02.05.2017 (wyjazd 18.04, powrót 3.05) grupa młodzieży (48 osób + 4 opiekunów) odbyła praktyki w Grecji. Staż zawodowy zrealizowany został w ramach projektu „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” a jego organizatorem była Europejska Fundacja Edukacyjno-Sportowa. Projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” – skierowany był do 48 uczniów kształcących się na kierunku technik agrobiznesu w szkole w Ostrożanach, Goworowie oraz Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu.

      

     Podstawą projektu było przeprowadzenie stażu zawodowego w Grecji. Udział uczniów w programie stażowym zapewnił im poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej zdobytej w szkole oraz możliwości skorzystania z doświadczenia wysoko wyspecjalizowanych pracowników organizacji greckiej. Ramowy program praktyk odpowiadał lokalnym potrzebom rolniczego regionu, z którego wywodzą się uczniowie, a także uwzględniał cele i wymogi kształcenia w zawodzie technika agrobiznesu.

      

     Organizacją przyjmującą w Grecji była firma Georgikes Ekmetaleuseis, która specjalizuje się w organizacji profesjonalnych szkoleń w zakresie agrobiznesu. Posiada również gospodarstwo agroturystyczne i szerokie kontakty biznesowe na terenie Riviery Olimpijskiej w Grecji.

      

     Dla efektywnej realizacji projektu przed wyjazdem uczniowie uczęszczali na warsztaty językowe, kulturowe, psychologiczne oraz BHP.

      

     Projekt był dostosowany do współczesnych wyzwań stawianych przez rolnictwo oraz odpowiadał na potrzeby lokalnego rynku pracy. Na praktykach zawodowych wspierane były postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, co na pewno zaowocuje w przyszłości tworzeniem przez uczniów własnych przedsiębiorstw agrobiznesu czy gospodarstw agroturystycznych, które są kluczowe dla rozwoju ich regionu. Umiejętności i kompetencje, jakie uczniowie zdobyli podczas praktyk zawodowych pozwolą im na lepsze odnalezienie się na rynku pracy.

      

     W czasie wolnym uczniowie korzystali z uroków Morza Egejskiego, wypoczywali na plaży i korzystali z pięknej, słonecznej pogody oraz miejscowych atrakcji. Niezapomniane były też wycieczki po Grecji oraz smakowanie typowej greckiej kuchni.

      

     Praktyki w Grecji umożliwiły uczniom możliwość rozwoju zawodowego, wrócili oni nie tylko z nową wiedzą i doświadczeniem, ale i wspaniałymi wspomnieniami z pobytu, były niesamowitą przygodą, w czasie której poznali grecką kulturę i kraj, spróbowali innego życia, stali się bardziej komunikatywni, otwarci i odważni a przy okazji poprawili znajomość języka angielskiego.

      

     Projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”  nr 2016-1-PL01-KA102-025023 realizowany jest w ramach Programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej

      

    • Zaproszenie

    • 03.05.2019
    • Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie

      

     Serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców na

      

     dnia 11 maja 2017 r. (czwartek)

     w godzinach 950- 1300

      

     W PROGRAMIE:

     • powitanie uczestników,
     • występ Waldemara Więckiewicza absolwenta szkoły,
     • zapoznanie się z  historią szkoły,
     • przedstawienie kierunków kształcenia, bazy dydaktycznej i osiągnięć uczniów.
     • próbna jazda samochodem,
     • grillowanie,
     • gry zręcznościowe,
     • podsumowanie i zakończenie.

      

     Dyrektor i Społeczność

     Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie.

 • Galeria zdjęć

   brak danych