Jeśli szkoła jest dla uczniów drugim domem, to klasa – drugą rodziną. Wychodząc takiego założenia Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie pod opieką p. Dariusza Leszczyńskiego przygotowałw dniu 21 marca 2019r., dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli międzyklasowe zmagania, pn. ,,Familiada Szkolna’’.
Na początku zabawy uczestnicy wysłuchali piosenki pt. Wiosna w wykonaniu Julii Książek
Następnie poszczególne klasy zmagały się w następujących rundach:
- Quiz - Jak dobrze znasz te marki.
- Kalambury.
- Zakazane słowa
- Familiada
- Test sprawnościowy
- Mumia doskonała
- Następny proszę
Konkurencje, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele, wprawiały wszystkich w rozrywkowy, wesoły nastrój. Rywalizacja była zacięta, i bardzo wyrównana, walka toczyła się do ostatniej chwili. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, dopingując jednocześnie swoje drużyny.
Celem FAMILIADY SZKOLNEJ było zachęcenie uczniów do miłego i ciekawego spędzania czasu w szkole, a także kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania intelektualnego wysiłku, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz logicznego myślenia. W trakcie konkursu uczestnicy mieli szansę również sprawdzić posiadaną wiedzę i umiejętności w rywalizacji z innymi.
Wyniki rywalizacji miedzyklasowej turnieju pn. ,,Familiada Szkolna’’.
I miejsce – kl. IV TH
II miejsce – kl. II TA
III miejsce – kl. III TH
IV miejsce – kl. I TA
Na zakończenie uczestnicy turnieju otrzymali nagrody.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę, a sponsorom za nagrody.
Dariusz Leszczyński