Informuję, od 5 maja 2025 r. obowiązuje nowy plan lekcji, który został umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Informuję, od 5 maja 2025 r. obowiązuje nowy plan lekcji, który został umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Dnia 26 marca 2025 roku uczniowie
Paweł Grabowski i Jakub Kwiatkowski
reprezentowali naszą szkołę w XVI Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało
,, Układ hormonalny zwierząt”
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych ze zdrowiem człowieka, pobudzanie ich do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą wiedzą biologiczną i znajomością zagadnień dotyczących zachowań prozdrowotnych. Uzyskali bardzo wysoką ilość punktów, udowadniając tym samym, że posiadają gruntowne wiadomość na temat prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego.
Jakub Kwiatkowski zajął I miejsce.
Chłopcy jesteśmy z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie szkołę, osiągając sukcesy i jednocześnie rozsławiacie dobre imię naszej placówki w środowisku.
Gratulujemy i życzymy Wam satysfakcji z wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska
Grażyna Wicepolska
Drodzy uczniowie, od 17 marca nastąpi zmiana planu lekcji. Nowy plan dostępny jest w e-dzienniku Librus i na stronie szkoły
Dnia 27 stycznia 2025 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu „Efektywnie i mobilnie – technik w Europie (Malta)”, realizowanego w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Inicjatywa ta została współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+ w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, zgodnie z zasadami Programu Erasmus+.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie biorący udział w projekcie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz młodzież. Swoją obecnością konferencję uświetnili także zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych i instytucji oświatowych: Magdalena Pietras – dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Piotr Kosiorek – wójt gminy Goworowo, Janusz Kotowski – radny sejmiku województwa mazowieckiego, Barbara Grabowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie oraz Beata Błaszczak – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Uczestników wydarzenia powitał Jerzy Kruk – dyrektor szkoły.
Spotkanie stanowiło podsumowanie zagranicznych staży oraz okazję do promocji i upowszechnienia rezultatów projektu w społeczności lokalnej. Uroczystość poprowadzili uczestnicy mobilności: Nicole Głażewska, Wiktoria Michalska i Hubert Adamczyk, a koordynator projektu Dariusz Leszczyński – Kierownik Szkolenia Praktycznego, omówił cele oraz przebieg realizacji przedsięwzięcia. Szczególnym punktem wydarzenia była prezentacja multimedialna, która – wzbogacona komentarzami uczestników – przybliżyła przebieg praktyk zawodowych, program kulturowy oraz doświadczenia związane z pobytem na Malcie.
W ramach projektu 30 uczniów technikum handlowego i technikum agrobiznesu odbyło staże zawodowe w przedsiębiorstwach handlowych oraz na farmach na Malcie. Uczestnicy z entuzjazmem dzielili się swoimi przeżyciami i refleksjami, podkreślając wartość zdobytych doświadczeń. Przedstawicielka Rady Rodziców wyraziła wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i realizację projektu.
Podczas wystąpień wielokrotnie zaznaczano, że udział w stażach zagranicznych stanowił cenne doświadczenie edukacyjne i zawodowe, przyczyniając się do rozwoju kompetencji branżowych, umiejętności językowych oraz poszerzenia horyzontów kulturowych. Zdobyta wiedza i kwalifikacje z pewnością przyczynią się do zwiększenia szans młodzieży na rynku pracy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz dokument Europass Mobilność, potwierdzający ich udział w zagranicznym projekcie.
Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, które wyniosło 261 106,73 PLN, przy całkowitym budżecie 316 416,30 PLN.
Konferencja podsumowująca była nie tylko okazją do refleksji nad osiągnięciami projektu, ale również dowodem na to, jak istotny wpływ na edukację młodzieży ma możliwość zdobywania doświadczenia w międzynarodowym środowisku. Potwierdziła jednoznacznie pełną realizację założeń projektu oraz jego istotny wpływ na rozwój uczestników i lokalnej społeczności.
Dariusz Leszczyński
Koordynator projektu
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie
Informuję, że w związku ze zakończeniem semestr jesiennego , od 20 stycznia 2025 r. obowiązuje nowy plan lekcji, który został umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Projekt „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”
nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930 w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie dobiega końca
Priorytetem szkoły jest zapewnienie uczniom jak najwyższego poziomu edukacji oraz zwiększenie atrakcyjności poziomu nauczania. Nasza placówka zawnioskowała o dofinansowanie wyjazdów na staże zagraniczne w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
W roku szkolnym 2024/2025 w projekcie wzięło udział 30 uczniów ZSP z technikum handlowego i agrobiznesu. Mobilność odbyła się w dniach 29.09.2024 – 13.10.2024. Dzięki funduszom europejskim uczniowie odbyli dwutygodniowe staże w przedsiębiorstwach na Malcie. Oprócz kompetencji zawodowych uczniowie ZSP rozwijali umiejętności językowe, społeczne i kulturowe. W wolnym czasie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali piękną Maltę, wyspy Gozo i Comino oraz mieli kontakt z „żywym językiem angielskim”. Wszystkie działania projektowe dążą do tego, aby wykształcić pewnego siebie absolwenta – kreatywnego, komunikatywnego, znającego języki obce, który jest konkurencyjny na rynku pracy i gotowy profesjonalnie wykonywać obowiązki zawodowe. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież podniosła swoje kwalifikację, które wykorzysta po ukończeniu szkoły. Uczniowie zdobyli certyfikaty uczestnictwa w zagranicznym projekcie oraz honorowany w całej Europie dokument Europass Mobilność.
Dyrektor ZSP w Goworowie Jerzy Kruk dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”.
Wartość projektu z UE: 316 416,30 PLN
Dariusz Leszczyński
Koordynator projektu
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie
Komunikat o materiałach i przyborach pomocniczych, z których mogą korzystać zdający
Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu zawodowego powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania pomocniczych obliczeń lub rozwiązań na kartach identyfikacyjnych, o których mowa w pkt.2.5 i 4.1 Informacji o sposobie organizowania i przeprowadzania egzaminu zawodowego obowiązującej w roku szkolnym 2024/2025 - Formuła 2019 oraz może mieć kalkulator prosty*
w części praktycznej egzaminu zawodowego w sesji 2025 ZIMA
ROL.05 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie kalkulator prosty*, ołówek, gumka, linijka, temperówka
*Kalkulator prosty to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.
NASZ POWIATOWY KONKURS
W Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie 6 grudnia odbyła się XIII edycja Konkursu z Zakresu Higieny i Profilaktyki Zdrowia ,, JAK ŻYĆ DŁUGO I ZDROWO” pod patronatem starosty ostrołęckiego.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony własnego zdrowia oraz uświadomienie młodzieży , że nie leczenie lecz profilaktyka jest najlepszym sposobem na poprawę zdrowotności całego społeczeństwa.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i powiatowych.
Do konkursu zgłosiło się 9 szkół. Były to szkoły podstawowe z Pasiek , Wąsewa i Goworowa. Starsza młodzież to przedstawiciele szkół powiatowych z Łysych, Kadzidła, Czerwina, Myszyńca, Baranowa i Goworowa.
Naszą szkołę reprezentowali :
Paweł Grabowski i Jakub Kwiatkowski
Zadaniem 23 uczestników konkursu było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 40 pytań testowych.
Jury składające się z opiekunów uczniów wyłoniło zwycięzców:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce- Natalia Sobotka -Wąsewo
II miejsce- Mateusz Dąbrowski - Goworowo
III miejsce - Cezary Dumała - Pasieki.
W kategorii szkół powiatowych:
I miejsce- Jakub Kwiatkowski - ZSP w Goworowie
II miejsce – Robert Dzbeński – ZSP w Czerwinie
III miejsce - Joanna Skonieczna – ZSP w Myszyńcu
.
Nagrody dla zwycięzców były ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
Wszyscy uczestnicy otrzymali także nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców.
Dyplomy i nagrody wręczała Pani Dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Magdalena Pietras, Wójt Gminy Goworowo Pan Piotr Kosiorek, Dyrektor naszej szkoły Pan Jerzy Kruk i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie , Pan Janusz Świderski.
Podziękowania zostały wręczone również , wszystkim nauczycielom , którzy przygotowywali uczniów do konkursu.
To niezwykłe wydarzenie w naszej szkole zorganizowała i przygotowała uczniów pani Grażyna Wicepolska - nauczycielka biologii w naszej szkole.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie , gratulujemy osiągniętych wyników , życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy w przyszłym roku.
Pięknie dziękujemy uczniom naszej szkoły i gratulujemy dużej wiedzy w zakresie profilaktyki zdrowia.
Chłopcy jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy również zaproszonym gościom , którzy swoją obecnością spowodowali ,że dzień ten był dla wszystkich pełen pozytywnych wrażeń i wspólnych niezapomnianych chwil.
Grażyna Wicepolska
Młodzież ZSP w Goworowie uczestniczyła w Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 4 grudnia w SP w Pasiekach. W rywalizacji zwycięzcami starszej grupy zostali Marcin Kupis 1 miejsce, Bartosz Żebrowski 2 miejsce, Łukasz Wójcik 3 miejsce. Brawo Marcin, Bartosz i Łukasz.Gratulacje dla Was. Jesteśmy z Was dumni.
3 grudnia 2024 roku, w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odbyło się spotkanie upowszechniające rezultaty projektu „Efektywnie i mobilnie – technik w Europie (Malta)”. Było to ważne wydarzenie, mające na celu przekazanie doświadczeń i efektów wyjazdu uczniom, nauczycielom oraz wszystkim zainteresowanym, którzy nie uczestniczyli w projekcie.
Spotkanie przybrało formę prezentacji multimedialnej, podczas której pokazano zdjęcia z Malty, dokumentujące codzienną pracę uczniów w ramach praktyk zawodowych, a także momenty związane z ich integracją i poznawaniem kultury tego kraju. Uczniowie, którzy uczestniczyli w mobilności, komentowali zdjęcia, dzielili się swoimi wrażeniami oraz opowiadali o zdobytych umiejętnościach zawodowych i życiowych. Ich relacje były niezwykle inspirujące i przyciągnęły uwagę obecnych na spotkaniu.
Dodatkowo, w sali 10 oraz w sali 9 przygotowano gazetki ścienne, aby dzielić się informacjami z tymi, którzy nie uczestniczyli w projekcie. Dzięki temu cała społeczność szkolna ma szansę zapoznać się z efektami projektu oraz czerpać inspirację z doświadczeń swoich kolegów i koleżanek.
To wydarzenie było doskonałą okazją do upowszechnienia rezultatów projektu, a także do integracji całej społeczności szkolnej wokół idei mobilności edukacyjnej
29 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Wszyscy
uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni losowali zadania
promujące życzliwość, które następnie starali się wykonać najlepiej jak
potrafią. Z każdą klasą psycholog szkolny i pedagog specjalny
przeprowadzili prelekcję na temat roli życzliwości w życiu człowieka i
różnych jej form okazywania. W szkole zostały rozwieszone plakaty z
życzliwym słowem, które można było zabrać dla siebie lub podarować drugiej
osobie.
Jako społeczność szkolna zachęcamy do tego, by okazywać życzliwość
codziennie, nie tylko podczas Dnia Życzliwości. Bycie życzliwym człowiekiem
jest wartością nadrzędną, którą nieustannie trzeba rozwijać. Pamiętajmy o
tym!
PIOSENKA UCZNIOWSKA
Dnia 21 listopada 2024 roku uczennica Aleksandra Parzych, reprezentowała naszą szkołę w X Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Uczniowskiej ,, Nutka”.
Ola zaśpiewała piękną i jednocześnie bardzo wzruszającą piosenkę ,, Ballada o Niej”, i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Celem tego konkursu była popularyzacja piosenek , wymiana pomysłów i doświadczeń z zakresu upowszechniania kultury muzycznej.
Olu bardzo Ci dziękujemy, że tak pięknie rozsławiasz imię naszej szkoły.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Grażyna Wicepolska
Dnia 13 i 14 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w klasowych webinariach w ramach profilaktyki zdrowia na następując tematy :
Spotkania dla uczniów były udostępnione przez Fundację ,, Dajemy dzieciom siłę” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii- ,, Dzieciństwo bez przemocy”.
Na pierwszym spotkaniu były poruszane następujące zagadnienia :
- cel telefonu zaufania 116 111,
- o czym najczęściej rozmawiamy?
-jak mogę pomóc rówieśnikowi, kiedy podejrzewam ,że dzieję się u niego coś niedobrego?,
- jak reagować ?
-a jak to wygląda w liczbach?,
- parę trudnych pytań.
Uczniowie w czasie tej lekcji dowiedzieli się z jakimi tematami i problemami mogą się kontaktować z telefonem zaufania.
Zapoznali się również z trzema historiami młodych ludzi i mogli wyrazić swoje zdanie i opinię jak pomóc drugiemu człowiekowi.
Temat drugiego spotkania był następujący ;
Czy dziękować za dropsy i za hejty? Lekcja o cyberprzemocy.
Jest to forma znęcania się nad swoimi ofiarami i wynika ona z trzech powodów;
- łatwiej poniżać dyskryminować i szykanować , gdy istnieje szansa ukrycia się za internetowym pseudonimem i nie ma potrzeby konfrontacji z ofiarą w oko w oko,
- sprawca może spreparować poniżającą treść bez potrzeby reagowania na bieżąco, jak jest w przypadku rozmowy osobistej,
- sprawca może działać w dowolnym czasie a ofiara nie ma możliwości ucieczki jak jest w przypadku osobistych kontaktów.
Uczniowie mieli przedstawione jakie grożą im konsekwencje prawne jeśli chodzi o znęcanie się , nękanie i znieważanie drugiego człowieka.
Wszyscy mieli również okazję żeby odpowiedzieć na pytanie ; Jak zatrzymać hejt i jakie są jego konsekwencje.
Uważamy ,że były to bardzo ciekawe i interesujące spotkania . Młodzież miała okazję poznać prawdziwe oblicza hejtu i wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.
Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tych spotkaniach i czekamy na następne w najbliższej przyszłości .
Grażyna Wicepolska
Niech żyje Niepodległa! 11 listopada to Święto Niepodległości, upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Dzisiejsza akademia z okazji 11 listopada była niezwykłym przeżyciem! Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego, że ta uroczystość była tak wyjątkowa.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli zaszczyt uczestniczyć w jednorazowym spotkaniu o charakterze profilaktycznym ,, TWOJA DECYZJA TO TWOJE ZYCIE”.
Program był przeprowadzony przez Pana Włodka Dudka , jednego z najpopularniejszych gitarzystów sceny bluesowej w Polsce. Muzyk poruszył problemy dotykające dzisiejszą młodzież, starał się uzmysłowić jak proste i błahe przyczyny mogą prowadzić do fatalnych druzgocących skutków w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków czy zjawiska przemocy.
Program profilaktyczny wskazał młodzieży pozytywne strony życia, zadowolenia z odnajdywania własnych pasji i twórczej samorealizacji.
Dodatkowym walorem dzisiejszego spotkania była jego forma, z jednej strony pogadanka profilaktyczna a z drugiej wspaniałe wydarzenie kulturalne.
Nasi uczniowie poprzez uczestnictwo w programie profilaktycznym ,, TWOJE DECYZJE TO TWOJE ŻYCIE” zdobyli wiedzę na temat działania i konsekwencji jakie niosą za sobą narkotyki i inne używki .
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również , jaką postawę powinni zachować młodzi ludzie podczas zetknięcia się z różnymi nałogami.
Zjawisko narkomani czy nadużywanie alkoholu dotyka nie tylko osoby dorosłe , ale również szerokie grono młodych ludzi. Problemy te stają się coraz bardziej powszechne i można je zaobserwować w wielu środowiskach.
Narkomania i alkoholizm wśród młodzieży stały się istotnymi problemami , które powodują zaburzenia zdrowotne , psychologiczne oraz wyróżniający się sposób zachowania.
Mamy nadzieję ,że dzisiejsze spotkanie pozwoli naszym uczniom podejmować tylko słuszne decyzje w życiu i pamiętać ,że zdrowie to największy skarb każdego człowieka.
Dzisiejsze spotkanie zorganizowała pani Grażyna Wicepolska.
W dniach 21- 22 października odbyła się dwudniowa wycieczka do trójmiasta i Malborka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pn „ PODRÓŻE Z KLASĄ”.
W wyjeździe uczestniczyło 30 uczniów z klas I-V z ZSP w Goworowie . Organizatorem wycieczki była pani Jolanta Borowska, opiekunami Pani Marta Kozon i Pan Cezary Godlewski.
Pierwszym punktem zwiedzania była ERGO ARENA wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się na granicy Gdańska i Sopotu. Otwarta w 2010 roku, o maksymalnej pojemności ponad 15 000 widzów, dzięki czemu jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.
Kolejnym punktem było Molo w Sopocie im. Jana Pawła II jest to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. W głowicy mola jest zlokalizowana przystań morska „Molo” w Sopocie. Po powrocie z Sopotu obiad w restauracji Neptun w Gdańsku.
Po obiedzie odbyła się lekcja muzealna pt „ Pod Krzyżem i Menorą” w Ratuszu Głównym. Jest to gotycko-renesansowa budowla, usytuowana na styku ulicy Długiej i Długiego Targu, która dominuje nad panoramą Drogi Królewskiej, najbardziej reprezentacyjnego traktu tej części miasta. W ratuszu Głównego Miasta mieści się Muzeum Gdańska. Kolejnymi punktami była Starówka i Bazylika Mariańska.
Ostatnim punktem było Muzeum Bursztynu (muzeum rzemiosła w Gdańsku,) założone w 2000 roku, oddział Muzeum Gdańska które dokumentuje historię bursztynu i dzieje bursztyniarstwa w Polsce.
Po zakończeniu zwiedzania nocleg na WYSPIE SPICHRZÓW położonej pomiędzy Motławą a jej przekopem – Nową Motławą. Po zakwaterowaniu uczniowie mogli skorzystać z basenu, jakuzzi czy sauny. Dzień zakończono kolacją w restauracji Neptun w Gdańsku.
Drugi dzień podróży z klasą rozpoczęto od śniadania . Następnie uczniowie z opiekunami zwiedzili zamek w Malborku wzniesiony w kilku etapach, od 1280 r. do połowy XV wieku, przez zakon krzyżacki, którego pełna nazwa brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Zamek ten jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Uczniowie poznali historię zamku opowiedzianą przez pana przewodnika
i obejrzeli, m.in. Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Marii Panny i z kaplicą grobową św. Anny, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca i szeregiem zabudowań gospodarczych. Ponadto mieli możliwość podziwiania panoramy Malborka i okolic z wieży widokowej znajdującej się na terenie zamku i dowiedzieli się, że w 1997 r. zamek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie zakończono obiadem w Restauracji Piwniczanka w murach zamku krzyżackiego.
15 października 2024 r. społeczność Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie spotkała się, aby uczcić szczególne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto polskiej szkoły, nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi.
Informuję. że od dnia 14 października 2024 r. (poniedziałek) będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Proszę uczniów poszczególnych klas o zapoznanie się z ewentualnymi zmianami.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Podczas pobytu na Malcie nie tylko pracujemy, ale również mamy okazję poznawać jej piękno! W miniony weekend wybraliśmy się na dwie fantastyczne wycieczki. W sobotę odkrywaliśmy urok wysp Gozo i Comino, a krystalicznie czysta woda w Blue Lagoon zachwyciła wszystkich. Niedziela to z kolei czas spędzony w stolicy Malty – Valletcie, pełnej historii i pięknej architektury.
Nasi uczniowie nie tylko zdobywają cenne doświadczenia zawodowe, ale również poznają kulturę i zabytki Malty.
Ten wyjazd to nie tylko praktyka, ale również niezapomniane przygody i możliwość odkrywania nowych miejsc. Malta, dziękujemy za gościnność!
Wpisując się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa, w dniu 4 października 2024 r uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w debacie on-line pt.: Nie bądź obojętny…, czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego organizowanej przez Mazowiecką Kurator Oświaty.
Celem debaty było zwrócenie uwagi na tak ważne kwestie, jakimi są ochrona i dobrostan psychiczny młodego pokolenia. Podczas spotkania głos zabrali m.in. przedstawiciele środowisk młodzieżowych oraz instytucji działając na rzecz dzieci i młodzieży.
Grupa 30 uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, w tym 17 uczniów z kierunku technik agrobiznesu oraz 13 z kierunku technik handlowiec, wraz z opiekunkami Małgorzatą Długokęcką, Martą Kozon i Aleksandrą Kujawą, od niedzieli 29 września przebywa na Malcie, gdzie realizują dwutygodniowe staże zawodowe. Wyjazd odbywa się w ramach projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)” nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930, który jest częścią programu Erasmus+, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+.
Uczniowie zdobywają cenne doświadczenia zawodowe w renomowanych firmach na Malcie. Technicy agrobiznesu pracują m.in. w Red Earth Farm, Vincent Eco, gdzie mają możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w rolnictwie i agrobiznesie. Natomiast handlowcy odbywają praktyki w sklepach, takich jak Convenience Shop, a także w butikach Calzedonia i Tezenis, gdzie uczą się obsługi klienta oraz zarządzania sprzedażą.
W dniu 24 września 2024r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odbyło się spotkanie organizacyjno – informacyjne dla rodziców i młodzieży wyjeżdzającej na staż zagraniczny na Maltę w ramach przedsięwzięcia
„Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”
nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930
w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus
Na spotkaniu przedstawiono zagadnienia związane z mobilnością uczniów m. in. transportem, zakresem wsparcia, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Przedstawiono również informacje o zakładach pracy, w których uczniowie będą odbywać staże, oraz o opiekunach z ramienia pracodawców. Przypomniano zasady zachowania oraz wsparcie, jakie uczniowie otrzymają. Uczestnicy projektu odebrali niezbędną dokumentację, którą zabiorą ze sobą na wyjazd. Koordynator projektu przedstawił warunki bytowe, regulamin pobytu oraz szczegółowo omówił kwestie związane z bagażem, podróżą i organizacją staży na Malcie, a także krótko opisał miejscowość, w której będą przebywać uczniowie.
W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Jerzy Kruk oraz opiekunki uczniów: Małgorzata Długokęcka, Marta Kozon i Aleksandra Kujawa.
Całość prowadził koordynator projektu Dariusz Leszczyński.
W niedzielę, 15 września, uczestniczyliśmy w corocznych Dożynkach w Goworowie, reprezentując naszą szkołę. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne atrakcji i wspaniałych chwil. Nasze stoisko przyciągnęło wielu mieszkańców, a my z dumą prezentowaliśmy działalność szkoły, osiągnięcia naszych uczniów i ofertę edukacyjną. Była to doskonała okazja do nawiązania kontaktu z lokalną społecznością oraz do wspólnego celebrowania tegorocznych plonów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.
11 września 2024 odbyło się Narodowe Czytanie „ Kordiana” Juliusza Słowackiego, zorganizowane przez Bibliotekę Gminną w Goworowie. Wydarzenie to zgromadziło dużo osób interesujących się czytelnictwem, oraz społeczność szkolną, dyrekcję, nauczycieli. Inicjatywa miała na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również przybliżenie wszystkim dzieła będącego jednym z filarów polskiej literatury romantycznej. Fragmenty dramatu czytali: Wójt Gminy Pan Piotr Kosiorek, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Pani Marta Zduniak, Dyrektor Żłobka Samorządowego w Goworowie Pani Magdalena Szczepankowska, którzy z zaangażowaniem oddali głębię emocji zawartych w tekście Słowackiego. W rolę prowadzących wcieliły się uczennice Zespołu Szkół w Goworowie Nicola Głażewska i Wiktoria Michalska. Czytanie „ Kordiana” było wyjątkową lekcją języka ojczystego, okazją do integracji oraz inspiracją do dalszego odkrywania piękna polskiej literatury.
ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej
ROL.05 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
w roku szkolnym 2024/2025 rozpoczną się dnia 21 września 2024 r.
Zapraszam
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Zapraszam Słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego na pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. 7.09.2024 - 08.09.2024 od godziny 8:00.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Lista Rankingowa uczestników projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)” nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930 w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Dnia 19 marca 2024 roku uczniowie
Konrad Kanclerz, Szymon Pazuła, Marcin Kupis
reprezentowali naszą szkołę w XV Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało:
,, UKŁAD POKARMOWY ZWIERZĄT”
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych z układem pokarmowym, jego funkcjonowaniem i zasadami profilaktyki.
Dodatkowo pobudzanie ich do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo wysoką wiedzą biologiczną i znajomością zagadnień dotyczących zachowań prozdrowotnych.
Konrad i Szymon uzyskali maksymalną ilość punktów z testu konkursowego.
SZYMON PAZUŁA uzyskał I miejsce
KONRAD KANCKERZ uzyskał II miejsce
Jesteśmy z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie szkołę, osiągając sukcesy i jednocześnie rozsławiacie dobre imię naszej placówki w środowisku.
CHŁOPCY JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI
Gratulujemy i życzymy Wam satysfakcji z wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska
Grażyna Wicepolska
Szanowni Uczniowie, Słuchacze!
Osoby, które będą przystępować do egzaminów zawodowych w Sesji Lato 2024
Informuję, że przystępujący do egzaminu zawodowego w sesji Lato 2024, zobowiązani są do złożenia deklaracji przystąpienia do tego egzaminu.
Dokument można pobrać (link poniżej), wydrukować, wypełnić drukowanymi literami, podpisać i złożyć do dnia 7 lutego 2024r. Jednocześnie przypominam, że przystąpienie do egzaminu jest warunkiem promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Komunikat CKE dot. wstępnych informacji o wynikach egzaminu zawodowego w części pisemnej przeprowadzanej na komputerze
Szanowni Państwo Dyrektorzy, w związku z publikacją w dniu 22.01.2024 r. wstępnej informacji o wynikach egzaminu zawodowego z części pisemnej przeprowadzanej na komputerze, CKE zwraca się z uprzejmą prośbą o poinformowanie zdających, że wyniki będą dostępne w portalu zdającego: https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl Uprzejmie przypominamy, że zdający, aby móc się zalogować do portalu musi znać swój login i hasło. Jeżeli zdający nie zna loginu lub hasła to może zresetować hasło podając swój PESEL. Nowy link aktywacyjny zostanie przesłany na adres e-mail przypisany do zdającego w systemie SIOEPKZ. Zwracamy uwagę, że w przypadku nieaktualnego lub błędnego adresu e-mail zdającego w systemie SIOEPKZ – zdający, aby móc zresetować hasło będzie musiał zwrócić się do dyrektora szkoły o przekazanie kodu aktywacyjnego. Dlatego bardzo prosimy o przekazanie informacji zdającym, aby spróbowali zalogować się do portalu w tym tygodniu (tj. do dnia 19 stycznia br.) w celu sprawdzenia poprawności logowania do portalu zdającego.
Z poważaniem Zespół CKE
Powiat Ostrołęcki podpisał w dniu 3 listopada 2023 roku, Porozumienie nr MEiN/2023/DWEW/3281
z Ministerstwem Edukacji Narodowej na realizację zadania z zakresu administracji rządowej, wynikającego z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, stanowiącego załącznik do uchwały nr 189 Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2021 r. zmieniającej uchwałę w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem" (M.P. z 2022 r. poz. 64), w części dotyczącej zadania 5.5 „Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo – działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych”, Priorytet V. Koordynacja, edukacja, poradnictwo i informacja, określonego
w art. 90v ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, polegającego na szkoleniu nauczycieli, w tym szczególnie nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, pedagogów, biologów, nauczycieli wychowawców w celu przekazania przez nich zdobytej wiedzy i umiejętności podczas realizacji zajęć, o których mowa w art. 109 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
(Dz. U. z 2023 r. poz. 900, z późn. zm.).
Dotacja celowa w kwocie 22 800 zł została przekazana na zakup kursu Programu Wektory życia oraz na zorganizowanie zajęć dla uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrołęcki.
Kurs Programu Wektory życia został zorganizowany dla 15 nauczycieli przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce. Zajęcia odbywały się
w listopadzie i grudniu br. Uczestnictwo nauczycieli w szkoleniu zostało potwierdzone otrzymaniem zaświadczenia.
Program obejmował problematykę dorastania, dokonywania świadomych wyborów, miłości, małżeństwa, rodziny, zdrowia prokreacyjnego. Scenariusze zostały opracowane na bazie najnowszej wiedzy biologicznej, medycznej, socjologicznej, psychologicznej.
Nauczyciele, którzy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu Programu „Wektory życia” są zobowiązani do przeprowadzenia zajęć dla uczniów w wymiarze 12 godzin (4 godziny w 2023 r. oraz 8 godzin w 2024 r.).
Celem zajęć / warsztatów jest kształtowanie u uczniów postaw prozdrowotnych i prorodzinnych, wzmacnianie młodzieży w jej kondycji psychicznej i kompetencjach społecznych, a także wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Warsztaty mają również za zadanie wspieranie działań wychowawczo-profilaktycznych realizowanych przez dyrektorów szkół i nauczycieli.
Zespoły szkół powiatowych w których realizowany jest program:
Uwaga słuchacze KKZ kończących się w grudniu 2018, tj.:
Informuję, że termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji styczeń-luty 2019
upływa 9 września 2018 r.
Druk deklaracji – załącznik 3b – jest do pobrania w sekretariacie szkoły, lub u opiekuna kursu.Wypełnioną deklarację proszę złożyć w sekretariacie szkoły w podanym wyżej terminie.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Piotr Kosiorek
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019
Klasa I Technikum Agrobiznesu plik do pobrania
Klasa II Technikum Agrobiznesu plik do pobrania
Klasa III Technikum Handlowe plik do pobrania
Klasa IV Technikum Handlowe plik do pobrania
„Rodzinę w swoim sercu noś...”
- to myśl przewodnia towarzysząca uroczystości zorganizowanej w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie 25.05.2018 r. Idea, jaka przyświecała zorganizowaniu tego wydarzenia to podkreślenie jak ważną rolę odgrywa rodzina w życiu każdego człowieka. Młodzież z ZSP w Goworowie wzruszyła do łez nie tylko przepięknymi piosenkami dla rodziców, podziękowaniami dla nich, ale też dając popis umiejętności aktorskich w przedstawieniu: "15 minut z życia rodziny". Autorami byli młodzi ludzie uczęszczający do naszej szkoły. Pokazali oni rodzicom, jak Ci są dla nich ważni. „Dziecko pójdzie nie za radami rodziców, ale za ich przykładem” – to słowa jednego z młodych aktorów.
Młodzież udowodniła, że nasza szkoła to też jedna wielka rodzina. Podkreśliła, iż wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja pełnią rolę w ich życiu rolę równie ważną jak rodzice.
Na koniec pozwolę sobie zacytować słowa piosenki zaśpiewanej przez młodzież dedykując ją wszystkim cudownym rodzicom:
„Za każdy dzień gdy czuję
w sobie, że coś znaczę ja
Za piękno naszych wspomnień -
chcę dziś podziękować wam.
Za każdy dzień za miłość i czas,
w którym odnaleźliśmy nasz sens
za radość i chleb, za piękno i łzy
chcemy dziś podziękować wam.
Gdy czuję, że to wszystko
wokół nagle traci sens
źródeł nie ma, ja wciąż wracam,
czerpać z waszych serc
i piękno znaczy nic dopóki
z góry płynie treść dlatego
chcemy od Was życia ciągle uczyć się.”
…..a młodzieży gratulujemy i dziękujemy….
GOWOROWSKIE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ
Wydarzenie to, zorganizowane po raz siódmy przez władze gminy, odbyło się 10.06.2018r. na placu ZSP w Goworowie. Mieliśmy okazję zapoznać się z instytucjami, przedsiębiorcami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz lokalnej społeczności. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny.
Tego dnia rozstrzygnięty został ogłoszony przez wójt gminy Goworowo oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie konkurs: "Uczniowski pomysł na biznes". Na konkurs wpłynęło 6 prac. Oceniana była oryginalność pomysłu, innowacyjność planowanej działalności gospodarczej oraz rzeczywista możliwość realizacji danego przedsięwzięcia w lokalnym środowisku gospodarczym. Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły: Kamila Pietras ("Park linowy") i Radosław Gnys ("Paintball - sport dla każdego") z kl. I TA, którzy zajęli ex aequo I miejsce w tym konkursie. Opiekunką uczniów była p. Grażyna Nowak. Nasze dziewczęta: Katarzyna Cieślak, Paulina Garlińska i Aleksandra Radecka nagrodzone zostały za udział w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Najmłodsi uczestnicy targów mieli również powody do radości, gdyż z okazji Dnia Dziecka na boisku przy ZSP w Goworowie czekał na nich bezpłatny park rozrywki i inne atrakcje. Chętni mogli wziąć także udział w VII biegu ulicznym o puchar Wójta Gminy Goworowo.
Źródło zdjęcia laureatów: www.goworowo.pl
Tenisiści na medal! Brązowy medal!
25.05.2018r. uczniowie naszej szkoły a zarazem mistrzowie powiatu ostrołęckiego w drużynowym tenisie stołowym: Robert Podolak z kl. I TA oraz Paweł Stepnowski z kl. II TH nie zawiedli i w ramach mazowieckiej Licealiady w Ciechanowie stanęli na III miejscu podium zdobywając brązowe medale, puchar i dyplomy. Do zawodów przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego – p. K. Jachimowski.
Serdecznie gratulujemy.
Konkurs Powiatowy Technologii Informacyjnych w Gospodarstwie
W dniu 24.05.2018r. nasza uczennica Ola Radecka z kl. I TA dzielnie reprezentowała naszą szkołę w konkursie powiatowym organizowanym przez ZSP w Troszynie dotyczącym Technologii Informacyjnych w Gospodarstwie. Młodzież świetnie poradziła sobie z tematyką IT i udowodniła, jaką szansę stwarza informatyzacja we współczesnym świecie.
Grażyna Nowak
KONCERT PROFILAKTYCZNY „KU WOLNOŚCI”
14 maja 2018 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w koncercie profilaktyczno- ewangelizacyjnym grupy WYRWANI Z NIEWOLI, który odbył się w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie. Zespół tworzą: Jacek Zajkowski (artysta hiphopowy, raper) i Piotr Zalewski (student psychologii, autor książki pt: “Wyrwani z niewoli”). Na swojej stronie internetowej informują, że od kilku lat zajmują się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży, chcąc ukazać im świat w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy, pornografii, itd. Sami wyrwali się z niewoli różnych uzależnień, zmienili swoje życie i dlatego chcą dać nadzieję innym.
Podczas koncertu artyści wykorzystali autorskie utwory hip-hopowe angażując także młodzież do czynnego udziału w programie.
„Większość rzeczy n tym świecie stworzona została przez ludzi, którzy wytrwali, kiedy zdawało się, że nie ma już nadziei”.
Dale Carnegie (1888–1955) – amerykański pisarz
Z WIZYTĄ W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W WĄSEWIE
10 maja 2018r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły wraz z p. J. Borowską oraz p. G. Nowak udali się do ZPO w Wąsewie. Spotkali się tam z gimnazjalistami, którzy niebawem wybierać będą dalszą ścieżkę na swojej edukacyjnej drodze. Zapoznali ich z ofertą kształcenia w naszej szkole w nowym roku szkolnym, przedstawili atuty szkoły, najciekawsze działania podejmowane i realizowane przez uczniów ZSP oraz nauczycieli, osiągnięcia naukowe i sportowe.
Dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że od września Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie będzie również Waszą szkołą.
Dzień Otwarty pod hasłem "Kocham Cię, Szkoło!" w ZSP w Goworowie
9 maja ZSP w Goworowie zaprosił tegorocznych absolwentów gimnazjów na Dzień Otwarty. Przybyłych gości witał dyrektor szkoły p. Janusz Frydryk. Rolę gospodarzy pełnili uczniowie naszej szkoły, w szczególności przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a także nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Na spotkanie z gimnazjalistami przygotowano turniej międzyklasowy "Kocham Cię, Szkoło", który wywołał dużo radości i uśmiechu na twarzach zgromadzonych. Goście obejrzeli także prezentację multimedialną przedstawiającą najciekawsze działania podejmowane i realizowane przez uczniów ZSP oraz nauczycieli, osiągnięcia naukowe i sportowe oraz krótką historię szkoły.
Gościem specjalnym tego dnia był absolwent szkoły p. Jakub Frydryk, obecnie prezes Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, przedsiębiorca, bankowiec oraz lider ruchu społecznego Bezpartyjne Miasto, który wspominał chwile spędzone w szkole, podkreślił jej atuty i dodał, że tak naprawdę wszystko, czego młodzi ludzie w tej chwili potrzebują, mają na miejscu i nie muszą daleko szukać.
Młodzież zapoznała się także z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019:
1. Szkoły dla młodzieży:
- Technikum w zawodach (4 lata):
Kwalifikacje: RL.03 Prowadzenie produkcji rolniczej
RL.07 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
Kwalifikacje: AU.20 Prowadzenie sprzedaży
AU.25 Prowadzenie działalności handlowej
- Liceum Ogólnokształcące (3 lata)
- Branżowa szkoła I stopnia (3 lata) - dawna Zasadnicza Szkoła Zawodowa (oddział wielozawodowy)
2. Szkoły dla dorosłych:
- Liceum Ogólnokształcące (3 lata) - szkoła na podbudowie gimnazjum. Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej przyjmowani są bezpośrednio do klasy drugiej. Kształcenie odbywa się w systemie zaocznym.
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe:
A.18 – prowadzenie sprzedaży
A.22 – prowadzenie działalności handlowej
R.03 – produkcja rolnicza
R.06 – organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie.
Przybyli goście mieli okazję zwiedzić zakątki szkoły, obejrzeć sale lekcyjne, porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami, pracownikami szkoły oraz odbyć próbną jazdę samochodem, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Było nam bardzo miło gościć w progach naszej szkoły uczniów klas gimnazjalnych i ich opiekunów. Pragniemy gorąco podziękować za zainteresowanie i mamy wielką nadzieję, że atmosfera panująca w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie ułatwi podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i że spotkamy się ponownie we wrześniu.
A. Dziełak
POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W ZSP W GOWOROWIE
27.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość, którą przygotowała kl. III T wraz z wychowawczynią p. Grażyną Wicepolską. Na uroczystym apelu pożegnano tegorocznych absolwentów, czyli uczniów Technikum oraz słuchaczy LO dla Dorosłych. Tegoroczni maturzyści z rąk dyrektora szkoły oraz swoich wychowawczyń odebrali świadectwa ukończenia szkoły, które pozwolą im w maju przystąpić do egzaminu dojrzałości.
Apel uświetniali swoją obecnością: wicestarosta Powiatu Ostrołęckiego p. Krzysztof Parzychowski, radny Powiatu p. Antoni Mulawka, wójt Gminy Goworowo p. Małgorzata Kulesza oraz niezawodni przyjaciele szkoły, emerytowani lotnicy ze Stowarzyszenia Lotników Polskich oraz wyjątkowo licznie zgromadzeni rodzice.
Rozdano wiele nagród książkowych oraz rzeczowych. W tym roku najważniejszą nagrodę, ufundowaną przez Starostwo Powiatu Ostrołęckiego dla najlepszego absolwenta, zdobyła Jola Skierkowska. Ona też dostała piękną statuetkę lotnika oraz pamiątkowy puchar od Lotników, którzy co roku honorują w ten sposób najlepszego absolwenta naszej szkoły. Jola dostała też nagrody książkowe od Rady Rodziców za osiągnięcia naukowe oraz sportowe.
Tego dnia nagrody z rąk przedstawiciela KRUS odebrali także uczniowie biorący udział etapie centralnym X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie w Rolnictwie, który odbył się w Warszawie.
Kilka dni wcześniej, 23 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Także w naszej szkole włączyliśmy się w świętowanie tego dnia obdarowując trzechsetnego czytelnika naszej biblioteki dyplomem i nagrodą książkową. W tym roku wyróżniony został Daniel Walczak z kl. II T.
Nagród było w tym roku wyjątkowo dużo, większość absolwentów wychodziła z apelu nie tylko ze świadectwem w ręku ale i z upominkami. Po części oficjalnej, młodzi artyści z klasy trzeciej, przedstawili bardzo ciekawy montaż słowno-muzyczny, udzielając starszym kolegom wielu rad na dorosłe życie i umilając im rozstanie ze szkołą pięknymi piosenkami. Ostatnie słowo należało jednak do kończących, którzy podziękowali swoim nauczycielom oraz innym pracownikom placówki za wspólnie spędzone lata, za trud wychowawczy oraz wiedzę, którą wynieśli ze szkoły. Były piękne kwiaty, a także kilka łez na pożegnanie. Obydwie klasy na ręce dyrektora złożyły tablice, które mają być pamiątką po ich pobycie w szkole.
23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Także w naszej szkole włączyliśmy się w świętowanie tego dnia obdarowując trzechsetnego czytelnika naszej biblioteki dyplomem i nagrodą książkową. W tym roku wyróżniony został Daniel Walczak z kl. II T.
A.Dziełak
SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY
W piątek 20 kwietnia gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego ostrołęckiego Meditransu – p. Kamila Budnego, który przeprowadził wśród młodzieży szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w ramach nauki przepisów ruchu drogowego.
MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY
20 kwietnia najlepsi kierowcy z naszej szkoły: Milena Owczarek, Patryk Andrzejewski i Damian Drężek z kl. III T uczestniczyli w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym, który odbył się w Małkini Górnej. Turniej rozpoczął się od pisemnego testu dotyczącego znajomości przepisów i historii motoryzacji. Kolejnym zadaniem było udzielanie pierwszej pomocy. Następnie na naszych kierowców czekała jazda samochodem i skuterem po torze przygotowanym przez organizatorów. Nasi reprezentanci spisali się wyśmienicie i w następnym roku obiecują podium. Uczniów do turnieju przygotowywała nauczycielka jazdy samochodem - p. M. Kozon.
POWIATOWY TURNIEJ RECYTATORSKI „POEZJA PATRIOTYCZNA”
Dnia 16 kwietnia 2018 roku w ZSP w Łysych odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Poezja patriotyczna”. W konkursie uczestniczyli najlepsi recytatorzy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Podolak
i Daniel Walczak - uczniowie klasy 2 technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec. Uczniów przygotowywała polonistka – p. Z.A.Kordasz.
Z.A.Kordasz.
Niepodległa od stu lat 1918 – 2018
Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Z tej okazji 13 kwietnia 2018 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod kierunkiem p. Dariusza Leszczyńskiego zaprosił społeczność ZSP w Goworowie na wspólne czytanie utworów wybranych z listy tekstów Antologii Niepodległości pod hasłem: „Niepodległa od stu lat 1918 – 2018”, aby w ten sposób aktywnie włączyć w tegoroczne wyjątkowe wydarzenie - obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości
SREBRNI CHŁOPCY!
23 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasi reprezentanci: Daniel Gęsich, Mikołaj Głogowski, Jakub Retes, Michał Retes, Paweł Stepnowski, Norbert Śniadała i Karol Zadroga zajęli w rozgrywkach II miejsce!
Gratulujemy chłopaki! :)
X Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie
Jak co roku młodzież z Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu wzięła udział w eliminacjach szkolnych X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.
Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych..
23 marca do I etapu szkolnego przystąpiło 20 osób.
Eliminacje szkolne polegały na rozwiązaniu testu opracowanego i dostarczonego przez organizatorów, czyli Wydział Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie, składającego się z 30 pytań. Czas na rozwiązanie wynosił 45 minut.
Wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką wiedzą z zakresu ergonomii i BHP w rolnictwie.
Najwyższą liczbę punktów otrzymali następujący uczniowie:
I . KRZYSZTOF FRONCZYK
II. MATEUSZ MROZEK
III. JAKUB MAJK
Uczeń, który zdobył najwyższą liczbę punktów, czyli Krzysztof Fronczyk, weźmie udział w II etapie centralnym konkursu, który odbędzie się 23 kwietnia w SGGW w Warszawie.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do konkursu przygotowała Grażyna Wicepolska – nauczyciel BHP.
Grażyna Wicepolska
Życzenia Świąteczne
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodzinyi wśród przyjaciół
życzy Samorząd Uczniowski ZSP w Goworowie
Mistrz matematyki
W dniu 22.03,.2018 w Kadzidle odbyła się Olimpiada Wiedzy Matematycznej „ MISTRZ MATEMATYKI 18”. Technikum w Goworowie reprezentowali:
Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 90 minut testu wielokrotnego wyboru składającego się z 22 pytań i obejmującego cały program szkoły średniej. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze, w kategorii Techników w rywalizacji indywidualnej 2 miejsce zajęła Jolanta Skierkowska, a trzecie miejsce zajęła Edyta Frączyk, w kategorii zespołowej drużyna z Goworowa zajęła 3 miejsce.
Gratulujemy naszym dziewczętom i jesteśmy z nich dumni.
Janusz Frydryk
KOCHAM CIĘ, SZKOŁO!
W Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie pierwszy dzień wiosny był wyjątkowy. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Dariusza Leszczyńskiego zaprosił wszystkich uczniów do zabawy organizując turniej pt. „Kocham Cię, szkoło!”.
Na początku zabawy uczestnicy wysłuchali piosenki pt. „Kocham Cię, Szkoło!” W wykonaniu przewodniczącej samorządu szkolnego Pauliny Garlińskiej i Kasi Cieślak.
Następnie poszczególne klasy wraz z wychowawcami zmagały się w następujących rundach:
1. Logo Quiz
2. Zakazane słowa
3. Kto jest, kim? Na ekranie
4. Urodzinki
5. Muzyka
6. Co wiesz o szkole?
7. Muzyczne licytacje
8. Zręcznościówka
Konkurencje, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele, wprawiały wszystkich w rozrywkowy, wesoły nastrój. Rywalizacja była zacięta, i bardzo wyrównana, walka toczyła się do ostatniej chwili. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, dopingując jednocześnie swoje drużyny.
Wyniki rywalizacji miedzyklasowej turnieju pt. „Kocham Cię, szkoło!”:
I miejsce – kl. III TH
II miejsce – kl. I TA
III miejsce – kl. II TH
IV miejsce – kl. III ZSZ
Poza konkurencją uczniowska odbyła się specjalna rudna Pana Dyrektora, w której nauczyciele zaśpiewali piosenkę pt. „Kocham Cię, Szkoło!”
Na zakończenie uczestnicy turnieju otrzymali nagrody, którymi by były ciekawie zapakowane czekoladowe cukierki. Po otwarciu nagrody zwycięskiej klasy w górę uniosły się przepiękne balony napełnione helem.
Dodatkowa atrakcją tego miłego dnia był mecz w piłkę siatkową uczniowie – nauczyciele.
Mamy nadzieję, że nasze powitanie wiosny skutecznie odstraszy zimę i ona już do nas nie wróci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!, a sponsorom za nagrody.
Powered by aSc EduPage