"Podróże z klasą": wycieczka Gdańsk-Sopot-Malbork
- 24.10.2024
W dniach 21- 22 października odbyła się dwudniowa wycieczka do trójmiasta i Malborka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pn „ PODRÓŻE Z KLASĄ”.
W wyjeździe uczestniczyło 30 uczniów z klas I-V z ZSP w Goworowie . Organizatorem wycieczki była pani Jolanta Borowska, opiekunami Pani Marta Kozon i Pan Cezary Godlewski.
Pierwszym punktem zwiedzania była ERGO ARENA wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się na granicy Gdańska i Sopotu. Otwarta w 2010 roku, o maksymalnej pojemności ponad 15 000 widzów, dzięki czemu jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.
Kolejnym punktem było Molo w Sopocie im. Jana Pawła II jest to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. W głowicy mola jest zlokalizowana przystań morska „Molo” w Sopocie. Po powrocie z Sopotu obiad w restauracji Neptun w Gdańsku.
Po obiedzie odbyła się lekcja muzealna pt „ Pod Krzyżem i Menorą” w Ratuszu Głównym. Jest to gotycko-renesansowa budowla, usytuowana na styku ulicy Długiej i Długiego Targu, która dominuje nad panoramą Drogi Królewskiej, najbardziej reprezentacyjnego traktu tej części miasta. W ratuszu Głównego Miasta mieści się Muzeum Gdańska. Kolejnymi punktami była Starówka i Bazylika Mariańska.
Ostatnim punktem było Muzeum Bursztynu (muzeum rzemiosła w Gdańsku,) założone w 2000 roku, oddział Muzeum Gdańska które dokumentuje historię bursztynu i dzieje bursztyniarstwa w Polsce.
Po zakończeniu zwiedzania nocleg na WYSPIE SPICHRZÓW położonej pomiędzy Motławą a jej przekopem – Nową Motławą. Po zakwaterowaniu uczniowie mogli skorzystać z basenu, jakuzzi czy sauny. Dzień zakończono kolacją w restauracji Neptun w Gdańsku.
Drugi dzień podróży z klasą rozpoczęto od śniadania . Następnie uczniowie z opiekunami zwiedzili zamek w Malborku wzniesiony w kilku etapach, od 1280 r. do połowy XV wieku, przez zakon krzyżacki, którego pełna nazwa brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Zamek ten jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Uczniowie poznali historię zamku opowiedzianą przez pana przewodnika
i obejrzeli, m.in. Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Marii Panny i z kaplicą grobową św. Anny, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca i szeregiem zabudowań gospodarczych. Ponadto mieli możliwość podziwiania panoramy Malborka i okolic z wieży widokowej znajdującej się na terenie zamku i dowiedzieli się, że w 1997 r. zamek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie zakończono obiadem w Restauracji Piwniczanka w murach zamku krzyżackiego.
3
Nowy plan lekcji od 14 października 2024 r.
- 12.10.2024
Informuję. że od dnia 14 października 2024 r. (poniedziałek) będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Proszę uczniów poszczególnych klas o zapoznanie się z ewentualnymi zmianami.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Cudowny weekend na Malcie
- 09.10.2024
Podczas pobytu na Malcie nie tylko pracujemy, ale również mamy okazję poznawać jej piękno! W miniony weekend wybraliśmy się na dwie fantastyczne wycieczki. W sobotę odkrywaliśmy urok wysp Gozo i Comino, a krystalicznie czysta woda w Blue Lagoon zachwyciła wszystkich. Niedziela to z kolei czas spędzony w stolicy Malty – Valletcie, pełnej historii i pięknej architektury.
Nasi uczniowie nie tylko zdobywają cenne doświadczenia zawodowe, ale również poznają kulturę i zabytki Malty.
Ten wyjazd to nie tylko praktyka, ale również niezapomniane przygody i możliwość odkrywania nowych miejsc. Malta, dziękujemy za gościnność!
Nie bądź obojętny...,
- 04.10.2024
Wpisując się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa, w dniu 4 października 2024 r uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w debacie on-line pt.: Nie bądź obojętny…, czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego organizowanej przez Mazowiecką Kurator Oświaty.
Celem debaty było zwrócenie uwagi na tak ważne kwestie, jakimi są ochrona i dobrostan psychiczny młodego pokolenia. Podczas spotkania głos zabrali m.in. przedstawiciele środowisk młodzieżowych oraz instytucji działając na rzecz dzieci i młodzieży.
Staż uczniów na Malcie rozpoczęty
- 03.10.2024
Grupa 30 uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, w tym 17 uczniów z kierunku technik agrobiznesu oraz 13 z kierunku technik handlowiec, wraz z opiekunkami Małgorzatą Długokęcką, Martą Kozon i Aleksandrą Kujawą, od niedzieli 29 września przebywa na Malcie, gdzie realizują dwutygodniowe staże zawodowe. Wyjazd odbywa się w ramach projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)” nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930, który jest częścią programu Erasmus+, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+.
Uczniowie zdobywają cenne doświadczenia zawodowe w renomowanych firmach na Malcie. Technicy agrobiznesu pracują m.in. w Red Earth Farm, Vincent Eco, gdzie mają możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w rolnictwie i agrobiznesie. Natomiast handlowcy odbywają praktyki w sklepach, takich jak Convenience Shop, a także w butikach Calzedonia i Tezenis, gdzie uczą się obsługi klienta oraz zarządzania sprzedażą.
Spotkania informacyjne dla uczniów i ich rodziców biorących udział w projekcie „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)” nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930
- 27.09.2024
W dniu 24 września 2024r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odbyło się spotkanie organizacyjno – informacyjne dla rodziców i młodzieży wyjeżdzającej na staż zagraniczny na Maltę w ramach przedsięwzięcia
„Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”
nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930
w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus
Na spotkaniu przedstawiono zagadnienia związane z mobilnością uczniów m. in. transportem, zakresem wsparcia, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Przedstawiono również informacje o zakładach pracy, w których uczniowie będą odbywać staże, oraz o opiekunach z ramienia pracodawców. Przypomniano zasady zachowania oraz wsparcie, jakie uczniowie otrzymają. Uczestnicy projektu odebrali niezbędną dokumentację, którą zabiorą ze sobą na wyjazd. Koordynator projektu przedstawił warunki bytowe, regulamin pobytu oraz szczegółowo omówił kwestie związane z bagażem, podróżą i organizacją staży na Malcie, a także krótko opisał miejscowość, w której będą przebywać uczniowie.
W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Jerzy Kruk oraz opiekunki uczniów: Małgorzata Długokęcka, Marta Kozon i Aleksandra Kujawa.
Całość prowadził koordynator projektu Dariusz Leszczyński.
Przedsięwzięcie Ministra Edukacji pn. „Podróże z klasą” Edycja 2024
- 24.09.2024
Zespół Szkół Powiatowych na Dożynkach 2024
- 19.09.2024
W niedzielę, 15 września, uczestniczyliśmy w corocznych Dożynkach w Goworowie, reprezentując naszą szkołę. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne atrakcji i wspaniałych chwil. Nasze stoisko przyciągnęło wielu mieszkańców, a my z dumą prezentowaliśmy działalność szkoły, osiągnięcia naszych uczniów i ofertę edukacyjną. Była to doskonała okazja do nawiązania kontaktu z lokalną społecznością oraz do wspólnego celebrowania tegorocznych plonów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.
Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie na Narodowym Czytaniu 2024
- 19.09.2024
11 września 2024 odbyło się Narodowe Czytanie „ Kordiana” Juliusza Słowackiego, zorganizowane przez Bibliotekę Gminną w Goworowie. Wydarzenie to zgromadziło dużo osób interesujących się czytelnictwem, oraz społeczność szkolną, dyrekcję, nauczycieli. Inicjatywa miała na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również przybliżenie wszystkim dzieła będącego jednym z filarów polskiej literatury romantycznej. Fragmenty dramatu czytali: Wójt Gminy Pan Piotr Kosiorek, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Pani Marta Zduniak, Dyrektor Żłobka Samorządowego w Goworowie Pani Magdalena Szczepankowska, którzy z zaangażowaniem oddali głębię emocji zawartych w tekście Słowackiego. W rolę prowadzących wcieliły się uczennice Zespołu Szkół w Goworowie Nicola Głażewska i Wiktoria Michalska. Czytanie „ Kordiana” było wyjątkową lekcją języka ojczystego, okazją do integracji oraz inspiracją do dalszego odkrywania piękna polskiej literatury.
Rozpoczęcie zajęć na kursie ROL.04, ROL.05 - NOWY KURS
- 17.09.2024
Informuję, że pierwsze zajęcia na kwalifikacyjnym kursie zawodowym
ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej
ROL.05 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
w roku szkolnym 2024/2025 rozpoczną się dnia 21 września 2024 r.
Zapraszam
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Rozpoczęcie zajęć KKZ dla kursów kontynuujących naukę
- 05.09.2024
Zapraszam Słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego na pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. 7.09.2024 - 08.09.2024 od godziny 8:00.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Lista Rankingowa uczestników projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”
- 21.03.2024
Lista Rankingowa uczestników projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)” nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930 w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
MAMY WSPANIAŁYCH UCZNIÓW
- 21.03.2024
Dnia 19 marca 2024 roku uczniowie
Konrad Kanclerz, Szymon Pazuła, Marcin Kupis
reprezentowali naszą szkołę w XV Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało:
,, UKŁAD POKARMOWY ZWIERZĄT”
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych z układem pokarmowym, jego funkcjonowaniem i zasadami profilaktyki.
Dodatkowo pobudzanie ich do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo wysoką wiedzą biologiczną i znajomością zagadnień dotyczących zachowań prozdrowotnych.
Konrad i Szymon uzyskali maksymalną ilość punktów z testu konkursowego.
SZYMON PAZUŁA uzyskał I miejsce
KONRAD KANCKERZ uzyskał II miejsce
Jesteśmy z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie szkołę, osiągając sukcesy i jednocześnie rozsławiacie dobre imię naszej placówki w środowisku.
CHŁOPCY JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI
Gratulujemy i życzymy Wam satysfakcji z wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska
Grażyna Wicepolska
E-book Komisji Przedsiębiorczości i Rozwoju Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego
- 21.03.2024
Projekt „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”
- 11.03.2024
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH obowiązujące w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie
- 20.02.2024
Dostępność nauczyciela w szkole dla uczniów, wychowanków i rodziców w ramach art. 42 ust. 2f Karty Nauczyciela od dnia 16 stycznia 2024 r.
- 20.02.2024
EGZAMIN ZAWODOWY SESJA - LATO 2024
- 31.01.2024
Szanowni Uczniowie, Słuchacze!
Osoby, które będą przystępować do egzaminów zawodowych w Sesji Lato 2024
Informuję, że przystępujący do egzaminu zawodowego w sesji Lato 2024, zobowiązani są do złożenia deklaracji przystąpienia do tego egzaminu.
Dokument można pobrać (link poniżej), wydrukować, wypełnić drukowanymi literami, podpisać i złożyć do dnia 7 lutego 2024r. Jednocześnie przypominam, że przystąpienie do egzaminu jest warunkiem promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
KOMUNIKAT CKE
- 17.01.2024
Komunikat CKE dot. wstępnych informacji o wynikach egzaminu zawodowego w części pisemnej przeprowadzanej na komputerze
Szanowni Państwo Dyrektorzy, w związku z publikacją w dniu 22.01.2024 r. wstępnej informacji o wynikach egzaminu zawodowego z części pisemnej przeprowadzanej na komputerze, CKE zwraca się z uprzejmą prośbą o poinformowanie zdających, że wyniki będą dostępne w portalu zdającego: https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl Uprzejmie przypominamy, że zdający, aby móc się zalogować do portalu musi znać swój login i hasło. Jeżeli zdający nie zna loginu lub hasła to może zresetować hasło podając swój PESEL. Nowy link aktywacyjny zostanie przesłany na adres e-mail przypisany do zdającego w systemie SIOEPKZ. Zwracamy uwagę, że w przypadku nieaktualnego lub błędnego adresu e-mail zdającego w systemie SIOEPKZ – zdający, aby móc zresetować hasło będzie musiał zwrócić się do dyrektora szkoły o przekazanie kodu aktywacyjnego. Dlatego bardzo prosimy o przekazanie informacji zdającym, aby spróbowali zalogować się do portalu w tym tygodniu (tj. do dnia 19 stycznia br.) w celu sprawdzenia poprawności logowania do portalu zdającego.
Z poważaniem Zespół CKE
"Wektory życia"
- 20.12.2023
Powiat Ostrołęcki podpisał w dniu 3 listopada 2023 roku, Porozumienie nr MEiN/2023/DWEW/3281
z Ministerstwem Edukacji Narodowej na realizację zadania z zakresu administracji rządowej, wynikającego z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, stanowiącego załącznik do uchwały nr 189 Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2021 r. zmieniającej uchwałę w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem" (M.P. z 2022 r. poz. 64), w części dotyczącej zadania 5.5 „Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo – działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych”, Priorytet V. Koordynacja, edukacja, poradnictwo i informacja, określonego
w art. 90v ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, polegającego na szkoleniu nauczycieli, w tym szczególnie nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, pedagogów, biologów, nauczycieli wychowawców w celu przekazania przez nich zdobytej wiedzy i umiejętności podczas realizacji zajęć, o których mowa w art. 109 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
(Dz. U. z 2023 r. poz. 900, z późn. zm.).Dotacja celowa w kwocie 22 800 zł została przekazana na zakup kursu Programu Wektory życia oraz na zorganizowanie zajęć dla uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrołęcki.
Kurs Programu Wektory życia został zorganizowany dla 15 nauczycieli przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce. Zajęcia odbywały się
w listopadzie i grudniu br. Uczestnictwo nauczycieli w szkoleniu zostało potwierdzone otrzymaniem zaświadczenia.Program obejmował problematykę dorastania, dokonywania świadomych wyborów, miłości, małżeństwa, rodziny, zdrowia prokreacyjnego. Scenariusze zostały opracowane na bazie najnowszej wiedzy biologicznej, medycznej, socjologicznej, psychologicznej.
Nauczyciele, którzy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu Programu „Wektory życia” są zobowiązani do przeprowadzenia zajęć dla uczniów w wymiarze 12 godzin (4 godziny w 2023 r. oraz 8 godzin w 2024 r.).
Celem zajęć / warsztatów jest kształtowanie u uczniów postaw prozdrowotnych i prorodzinnych, wzmacnianie młodzieży w jej kondycji psychicznej i kompetencjach społecznych, a także wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Warsztaty mają również za zadanie wspieranie działań wychowawczo-profilaktycznych realizowanych przez dyrektorów szkół i nauczycieli.
Zespoły szkół powiatowych w których realizowany jest program:
- Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie.
- Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie.
- Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie.
- Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle.
- Zespół Szkół Powiatowych w Łysych.
- Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- 08.12.2023
W roku 2023 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu biblioteka szkolna wzbogaciła się o zestaw komputerowy , składający się z komputera stacjonarnego i drukarki oraz 83 książek na sumę 5000 tys. złotych. Wszystkie nowo zakupione pozycje książkowe to przeważnie bestselery wydawnicze, które są chętnie czytane przez współczesnych Polaków. Z książek zrobiono wystawkę ,która swym kolorytem . nazwiskami pisarzy oraz tytułami przyciągała wzrok wszystkich odwiedzających bibliotekę i zachęcała do wypożyczania i czytania książek,
Społeczność ZSP w Goworowie jest bardzo wdzięczna Starostwu Ostrołęckiemu za to że uczestniczy w tym programie, dokładając 10 % wartości pozyskanych środków, i tym samym przyczynia się do krzewienia czytelnictwa wśród młodzieży.
XVI Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny "Zielono Mi" pod patronatem Starosty Ostrołęckiego
- 28.11.2023
- 6
Mamy wspaniałych i zdolnych uczniów , którzy godnie reprezentują naszą szkołę.
Dnia 28 listopada 2023 roku uczniowie
Konrad Kanclerz i Szymon Pazuła
reprezentowali naszą szkołę w XVI Międzypowiatowym Konkursie Ekologicznym ,, Zielono Mi „ pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych z ekologią , pobudzanie ich do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo wysoką wiedzą biologiczną i znajomością zagadnień dotyczących zachowań ekologicznych.
KONRAD KANCLERZ uzyskał I miejsce.
SZYMON PAZUŁA - zdobył wyróżnienie
Jesteśmy z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie szkołę, osiągając sukcesy i jednocześnie rozsławiacie dobre imię naszej placówki w środowisku.
Gratulujemy i życzymy Wam satysfakcji z wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska
Grażyna Wicepolska
Olimpiada ,, Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych”
- 01.12.2023
Dnia 22 listopada 10 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie ,, Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych”
Jest ona organizowana w ramach projektu ,, Lekcje z ZUS” , który jest realizowany w naszej szkole w tym roku szkolnym.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat ubezpieczeń społecznych i funkcjonowania placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Trzech uczniów , którzy zdobyli najwyższą ilość punktów:
Szymon Pazuła
Marcin Kupis
Konrad Kanclerz
Będą reprezentowali naszą szkołę w II etapie wojewódzkim w Warszawie.
Wszystkim uczniom dziękujemy pięknie, za zaangażowanie się i trud włożony w przygotowanie do olimpiady, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów do olimpiady przygotowała Grażyna Wicepolska
Grażyna Wicepolska
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
- 23.11.2023
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół średnich to honorowe wyróżnienie,
przyznawane młodym talentom w Polsce. Program wspiera ambitnych uczniów, nagradzając ich
osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Aplikujący muszą wykazywać się doskonałą średnią
ocen przekraczającą 4,75 oraz zachowaniem na poziomie co najmniej bardzo dobry. Stypendium ma
na celu zachęcanie młodzieży do rozwijania swojego potencjału oraz dążenia do doskonałości. Kwota
przyznawanego stypendium stanowi wsparcie materialne, które pomaga w pokryciu kosztów
związanych z edukacją. Jest To inicjatywa, która wspiera rozwój młodego pokolenia, motywując je do
ambitniejszych celów edukacyjnych i życiowych.
W tym roku stypendystą jest Szymon Pazuła uczeń klasy V Technikum Handlowego w Goworowie.
Gratulujemy Szymonowi i jesteśmy dumni, że mamy takiego ucznia.
Janusz Frydryk
Dyrektor Szkoły2
Śpiewamy dla Niepodległej
- 20.11.2023
16 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Powiatowych odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki patritycznej- Śpiewamy dla Niepodległej- pod patronem Starosty Stanisława Kubła.
Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć-te słowa Oskara Kolberga - były mottem Patriotycznego Śpiewania. Gdzie słowo nie wystarcza, potrzebna jest muzyka, jeśli o czymś nie można powiedzieć, to można – a nawet trzeba – wyrażać to śpiewem i muzyką .
Udział wzięły szkoły podstawowe- Goworowo, Kunin, Pasieki, Wąsewo, Borawe oraz szkoły ponadpodstawowe- Troszyn, Łyse, Myszyniec i Goworowo.
Młodzież zaprezentowała swój wokal na bardzo wysokim poziomie.
W kategorii szkół podstawowych - pierwsze miejsce zajęła Alicja Szczechura- szkoła podstawowa Wąsewo, drugie miejsce Nikola Grzegorzewska-szkoła podstawowa Kunin, trzecie miejsce Aleksandra Sówka-szkoła podstawowa Pasieki.
W kategorii szkół ponadpodstawowych - pierwsze miejsce zajęła Yelyzareta Solonenchenko-szkoła ponadpodstawowa Troszyn, drugie miejsze duet Wiktoria Sopuch i Szymon Pazuła - szkoła ponadpodstawowa Goworowo, trzecie miejsce Aleksandra Sakowska- szkoła ponadpodstawowa Łyse
Gratulujemy i dziękujemy serdecznie za udział
Szkolenie pn. “Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku”
- 19.10.2023
- 3
Wszyscy chętni Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wzięli udział w szkoleniu pn. "Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku".
Szkolenie zorganizowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” i odbyło się dnia 17 października 2023r. w budynku Świetlicy w Goworowie. Wykład przygotował i poprowadził Dariusz Teper z HoneyLab Teper & Waś s.c.
Na szkoleniu dowidzieliśmy się o tworzonej społeczności, którą nazywamy rodziną pszczelą i powodach, dla których pszczoły są ważne dla środowiska.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Zaproszenie na konferencję „Masters&Robots Youth”.
- 10.10.2023
Szanowni Państwo!
Z radością pragniemy zaprosić Państwa oraz uczniów przedostatnich i ostatnich klas szkół średnich do udziału w wyjątkowej konferencji „Masters&Robots Youth”. Jest to bezpłatne wydarzenie, które z pewnością pomoże młodzieży dokonać świadomego wyboru ścieżki zawodowej, wpisując się idealnie w ramy doradztwa zawodowego.
Termin konferencji: 19 października 2023, godz 10:00-13:00
Miejsce: Online (tylko dla zarejestrowanych uczestników)
Rejestracja i więcej informacji: https://youth.mastersandrobots.tech/
Czym Jest Masters&Robots Youth?
Masters&Robots Youth to nie tylko konferencja. To przestrzeń, gdzie dążymy do wyposażenia młodych ludzi w wiedzę i narzędzia, które pomogą im dokonywać świadomych wyborów zawodowych w erze dynamicznej transformacji cyfrowej i rozwijającej się sztucznej inteligencji. To inicjatywa, która pragnie wyznaczać standardy w doradztwie zawodowym i edukacji przyszłości.
Światowej klasy eksperci
Na konferencji z treściami dedykowanymi młodzieży pojawią się wybitni prelegenci, w tym m. in. Esther Wojcicki, autorka bestsellera "Jak wychować ludzi sukcesu?", która jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych postaci w dziedzinie edukacji. Jej doświadczenie i wiedza są bezcenne, a możliwość bezpośredniego uczestnictwa w sesji z nią to wyjątkowa okazja. Oprócz Esther uczestnicy konferencji będą mieli okazję czerpać wiedzę od Jowity Michalskiej, posiadającej ponad 20-letnie doświadczenie z dużego biznesu, która od lat obserwuje trendy technologiczne i społeczne i opowiada o tym jak zmieni się nasz świat i biznes w ciągu najbliższych 10-20 lat oraz Supreeta Singh Manchandy - innowatora z doliny krzemowej zarządzającego funduszem venture capital o wartości 100 milionów dolarów.
Zrozumieć i Kształtować Przyszłość Zawodową
Chcemy pomóc młodym ludziom w zrozumieniu, jak wykorzystać potencjał dzisiejszych technologii do kreowania własnej kariery. Zorganizujemy spotkania z firmami partnerskimi takimi jak Accenture, Danone, czy BNP Paribas i, aby inne oferują, uczniowie będą mogli świadomie kształtować swoje ścieżki zawodowe.
Celem tych spotkań jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w nowoczesnych organizacjach, aby mogli dokonywać przemyślanych wyborów zawodowych i zrozumieć, które ścieżki kariery są dla nich najbardziej odpowiednie.
Interaktywność i Aktywne Uczestnictwo
Konferencja nie jest tylko pasywnym przyswajaniem wiedzy. Uczniowie będą mieli możliwość zadawania pytań i interakcji z prelegentami, co sprawia, że uczestnictwo staje się bardziej angażujące i owocne.
Dołączcie do nas!
Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
Można to zrobić na dwa sposoby:
- Zorganizowanie transmisji konferencji w czasie jej trwania (np. w ramach godziny wychowawczej lub doradztwa zawodowego)
Idealnie byłoby, gdyby udało się umożliwić uczniom uczestniczenie na żywo w całej konferencji 19 października w godz. 10:00-13:00, ale choćby jedna godzina lekcyjna w trakcie której uczniowie będą mogli wziąć udział przynajmniej w części wydarzenia na żywo będzie dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Jest to zdecydowanie najlepsza forma wzięcia udziału w wydarzeniu, ze względu na:
Interaktywność: Udział na żywo umożliwia uczniom zadawanie pytań i uczestnictwo w dyskusjach, co zwiększa ich zaangażowanie i zrozumienie prezentowanych treści.
Dynamiczną atmosferę: Transmisja na żywo pozwala na doświadczenie dynamicznej atmosfery wydarzenia, co może być bardziej inspirujące i motywujące niż oglądanie nagrań.
Wspólne doświadczenie: Zorganizowanie transmisji dla grupy uczniów umożliwia dzielenie się wrażeniami i pomysłami na bieżąco, co może prowadzić do bardziej owocnych dyskusji i refleksji podczas późniejszych lekcji doradztwa zawodowego.
- Zarejestrowanie się i otrzymanie dostępu do wszystkich materiałów i nagrań przez 30 dni od konferencji.
Rejestracji można dokonać tutaj: https://youth.mastersandrobots.tech/
Po zarejestrowaniu prześlemy Państwu wszelkie informacje niezbędne do organizacji konferencji i rejestracji uczniów
Organizator konferencji - Fundacja Digital University
Digital University to wiodący w Polsce ośrodek edukacji w dziedzinie transformacji cyfrowej, który od lat wspiera rozwój kompetencji cyfrowych wśród liderów rynku, przedsiębiorców, ludzi biznesu oraz młodzieży. Posiadamy bogate portfolio ponad 200 międzynarodowych ekspertów, naukowców i liderów, którzy są źródłem najwyższej jakości wiedzy i inspiracji w obszarze nowych technologii, innowacji i przyszłości rynku pracy. Jesteśmy dumni z organizacji konferencji Masters&Robots, która od 2017 roku stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń między zróżnicowaną grupą liderów, naukowców, innowatorów i decydentów z różnych branż.
Fundacja Digital University jest organizacją non-profit. Naszą misją jest wyrównywanie szans i edukacja w zakresie nowych technologii oraz kompetencji przyszłości. Naszym celem jest przygotowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do wyzwań szybko zmieniającego się świata.
Dostępność nauczyciela w szkole dla uczniów, wychowanków i rodziców w ramach art. 42 ust. 2f Karty Nauczyciela od dnia 4 września 2023 r.
- 20.09.2023
Moje Stypendium – program, który pomaga przenosić góry!
- 20.09.2023
Informacja prasowa
Warszawa, 18 września 2023 r.
Moje Stypendium – program, który pomaga przenosić góry!
Początek roku szkolnego nasuwa pytania o szanse edukacyjne i możliwości rozwojowe młodzieży. Fundacja Dobra Sieć, prowadząc portal MojeStypendium.pl, od ponad dekady pomaga setkom tysięcy młodych osób w realizacji marzeń.
Zespół Fundacji Dobra Sieć niezmiennie od 2009 roku popularyzuje wiedzę o dostępnych w Polsce i zagranicą programach stypendialnych, konkursach oraz stażach. Dba o równość i jawność w dostępie do informacji dla każdej osoby, udziela porad oraz wspiera dobre praktyki organizatorów programów stypendialnych. Poprzez bezpłatny dla czytelników portal MojeStypendium.pl, pokazujemy różnorodność możliwości, które czekają na uczniów, studentów, absolwentów, doktorantów i naukowców. Co roku informujemy o ponad 1000 stypendiów naukowych, sportowych, artystycznych i nie tylko. Do interaktywnej wyszukiwarki na portalu powinna sięgnąć każda osoba, która myśli o swoim rozwoju. Oprócz wyszukiwarki ofert, w ramach programu Moje Stypendium publikowane są także rzetelne artykuły edukacyjne, cykliczne zestawienia ofert, badania i publikacje.
Wszystkie materiały udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji i sięga do nich co roku kilkaset tysięcy osób. Zapraszamy do odwiedzin portalu MojeStypendium.pl, który pozwala przenosić i zdobywać góry - od najmłodszych lat.
Kontakt:
Aleksandra Belina
Fundacja Dobra Sieć / portal MojeStypendium.pl serwis@mojestypendium.pl www.mojestypendium.pl
***
Portal Moje Stypendium jest prowadzony przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską
Fundacją Wolności. Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Flagowymi programami Fundacji są: Moje Stypendium i E-wolontariat.
Najważniejszym celem Fundacji jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.
Na portalu mojestypendium.pl znajdują się:
- bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 16 800 informacji z Polski i zagranicy),
- artykuły o stypendiach,
- informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.
Rozpoczęcie zajęć KKZ w roku szkolnym 2023/2024
- 08.09.2023
Zapraszamy Słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego na pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. 09.09.2023 - 10.09.2023 od godziny 8:00.
Ulotka o omdleniach
- 29.08.2023
W załączeniu przekazujemy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.
Ulotka została przygotowana w przystępnej dla młodych ludzi formie graficznej. Będzie szczególnie pomocna przy organizacji wydarzeń i uroczystości szkolnych z udziałem dzieci i młodzieży.
Prosimy o przekazanie materiałów uczniom i ich rodzicom oraz zamieszczenie ich na stronie internetowej szkoły lub w mediach społecznościowych.
Z wyrazami szacunku
Biuro MinistraMinisterstwo Edukacji i Nauki
„Modernizacja oświetlenia w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie, Kadzidle i Łysych”
- 24.08.2023
Wykaz podręczników dopuszczonych do użytku w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie na rok szkolny 2023/2024
- 29.06.2023
Wycieczka do Gdańska i okolic w ramach projektu „Poznaj Polskę”
- 29.06.2023
Sprawozdanie z wycieczki.
W dniach 15 – 16 czerwca 2023roku odbyła się wycieczka do Gdańska i okolic w ramach projektu „Poznaj Polskę” w której uczestniczyli uczniowie ZSP w Goworowie.
W wycieczce wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas ( 23 uczniów i 3 opiekunów). Dofinansowanie w ramach projektu wynosiło 80 % dlatego zainteresowanie wśród uczniów było duże.
Program wycieczki był ciekawy i bogaty.
Pierwszy dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od Muzeum II Wojny Światowej w którym za pomocą audio przewodników mieliśmy możliwość indywidualnie poznać historię Polski i Świata przed II Wojną Światową w trakcie i po II Wojnie Światowej.
Kolejnym punktem było zwiedzanie starówki i oraz kościoła Mariackiego wraz z przewodnikiem który przedstawił nam historię Gdańska . Na zakończenie zwiedzania skosztowaliśmy pyszny obiad na starówce w restauracji Neptun. Następnie udaliśmy się na odpoczynek do apartamentów usytuowanych niedaleko starówki AURA.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania które samodzielnie przygotowaliśmy z produktów zakupionych przez opiekunów ponieważ każdy apartament wyposażony był w kuchnię.
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczęliśmy od Europejskiego Centrum Solidarności w którym przewodnik przedstawił nam historię Polski związaną z powstaniem Solidarności i drogę do wolności narodu polskiego. Kolejnym punktem był Westerplatte następnie plaża na której skonsumowaliśmy lody i na zakończenie udaliśmy się do restauracji Neptun gdzie zjedliśmy obiad.
W drodze powrotnej jeszcze zajechaliśmy do Mac Donalda i w godzinach nocnych wróciliśmy szczęśliwi jednak bardzo zmęczeni do domu.
JOLANTA BOROWSKA
1
Projekt „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”
- 22.06.2023
Technikum w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie prowadzone przez Powiat Ostrołęcki uczestniczy w realizacji projektu pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. Projekt ten jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
W ramach projektu w szkole zrealizowano następujące działania:
Innowację pedagogiczną pod tytułem „Efektywny rozwój branży rolno – hodowlanej z wykorzystaniem cyfrowej technologii”.
W ramach tej innowacji w czerwcu 2021 roku doposażono bazę dydaktyczną w następujący sprzęt: wspierający proces jej realizacji:
- Dron DJI MAVIC Air 2 Fly More Combo 1 szt.
- Tablica interaktywna SMART SBID-MX275-V2 wraz ze stojakami w ilości 2 szt.
- Laptop Dell Precision 3560 w ilości 5 szt., o parametrach: procesor Intel Core i7-1165G7, karta graficzna NVIDIA T500 2 GB, 4 rdzeniowy, pamięć podręczna 12MB, 15.6"FHD, 60Hz- – 5szt.,
- Urządzenie wielofunkcyjne A4, drukowanie, kopiowanie, skanowanie typu - EPSON EcoTank L3160 (A4) – szt. 1,
- Gra symulacyjna dydaktyczna typu " Farming simulator 19" – 5szt.
W ramach realizacji innowacji nauczyciele i uczniowie wzięli udział w szkoleniach i zajęciach, poszerzających wiedzę i doskonalących umiejętności:
- Szkolenie dla 12 uczniów z obsługi programu komputerowego INSERT – pakiet Gratyfikant Gt, - czerwiec 2021.
- Dwóch nauczycieli wzięło udział w szkoleniu: "DRONEM W POLE" i uzyskało europejski certyfikat kompetencji pilota drona, - czerwiec – lipiec 2021
- W ramach w/w innowacji 2 nauczycieli przeprowadziło w okresie od września do listopada 2021 roku zajęcia z uczniami o następującej tematyce:
-
- Programy komputerowe wspomagające prowadzenie działalności rolniczej.
- Kompleksowa ocena czynników zmianowania.
- Integrowana ochrona roślin.
- Materiały konstrukcyjne i eksploatacyjne stosowane w rolnictwie.
- Posługiwanie się dokumentacją techniczną przy obsłudze ciągników i maszyn rolniczych
-
Dodatkowo w związku z realizacją projektu:
12 uczniów w zawodzie technik agrobiznesu, uczestniczyło w dniach od 27 września do 1 października 2021 roku w kursie BVLOS w ramach Krajowego Scenariusza Standardowego NSTS-05. Szkolenie zostało zakończone egzaminem teoretycznym i praktycznym prowadzącym do nabycia uprawnień do sterowaniabezzałogowych statków powietrznych o masie startowej mniejszej niż 4 kg, w odległości nie większej niż 2 km od pilota.
W roku szkolnym 2021/2022 5 uczniów technikum odbyło staż zawodowy u pracodawców i w indywidualnych gospodarstwach rolnych., a bieżącym roku szkolnym staż odbywać będzie 11 uczniów w zawodach technik agrobiznesu i technik handlowiec.
Staż obejmuje 150 h, a za jego realizację, Uczeń otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2000 zł netto, po zakończeniu stażu oraz po poprawnym wypełnieniu i oddaniu wszystkich dokumentów.
Efekty udziału szkoły w projekcie:
Wdrożenie innowacji pedagogicznej w szkole pomogło uczniom i nauczycielom rozwinąć umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii IT. Dzięki zdjęciom wykonanym przez drona w trakcie zajęć z przedmiotów zawodowych uczniowie potrafią oceniać stan faktyczny danego fragmentu obszaru na polach uprawnych, posiadają umiejętność tworzenia map na podstawie otrzymanych danych, co przyczynia się do podniesienia ich kwalifikacji oraz zwiększenia atrakcyjności, jako przyszłego pracownika. Znajomość obsługi programu kadrowo – płacowego Gratyfikant GT pozwoliła u uczniów rozwinąć umiejętność prowadzenia ewidencji osobowej.
Komputerowa gra dydaktyczna Farming Symulator będąca symulatorem pojazdów i maszyn rolniczych sprawia, że uczniowie mierzą się z wyzwaniem prowadzenia gospodarstwa rolnego, w trakcie zajęć edukacyjnych.
Odbyte szkolenia przez nauczycieli pozwoliły podnieść ich kwalifikacje i nabyć im nową wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi zaawansowanego sprzętu technologicznego – dronów, dało też im możliwość przekazywanianowej wiedzy uczniom.
Baza dydaktyczna placówki powiększyła się także o nowoczesny sprzęt multimedialny do realizacji zajęć dydaktycznych z przedmiotów zawodowych.
Staże zawodowe pozwoliły uczniom: na nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą, możliwość zainicjowania dalszej współpracy, pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
3
#sprzątaMy
- 21.06.2023
Młodzież Technikum z Goworowa wzięła udział w akcji „#sprzątaMY”. Razem z leśnikami sprzątnęliśmy z zalegających śmieci wyznaczony kwartał lasu w okolicy wsi Kobylin. W akcji „sprzątamy las” wzięło udział około 300 osób na czele z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Duda. Po sprzątnięciu wyznaczonych obszarów leśnych uczestnicy spotkali się z Parą Prezydencką na polanie koło leśniczówki we wsi Góry. Tam mieliśmy okazję porozmawiać z Prezydentem RP i Pierwszą Damą o szkole i zbliżających się wakacjach, otrzymaliśmy zaproszenie do zwiedzenia Belwederu a na pamiątkę tego spotkania otrzymaliśmy piękną reprodukcję akwareli przedstawiającej Pałac Prezydencki
26
Szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów szkoły
- 20.06.2023
Dnia 19.06.2023 w naszej szkole odbyło się niezwykle ważne szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów klas 3 TA i 4 TH/TA.
Podczas tego intensywnego kursu, uczniowie mieli okazję zdobyć cenne umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Ratownik medyczny przekazał im nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również prowadził praktyczne ćwiczenia, dzięki którym uczniowie mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności.
Nauczono ich, jak reagować w przypadku różnych sytuacji, takich jak oparzenia, złamania, skaleczenia, czy zadławienie. Uczniowie uczyli się, jak ocenić sytuację i jak właściwie udzielać pomocy, a także jak wezwać odpowiednie służby ratunkowe.
Szkolenie było nie tylko praktyczne, ale również bardzo interaktywne. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi obawami związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Ratownik medyczny odpowiadał na wszystkie pytania i pomagał rozwiać wątpliwości.
Cieszymy się, że mogliśmy zapewnić naszym uczniom taką wartościową edukację w zakresie pierwszej pomocy. Zdobyte umiejętności są nie tylko przydatne w życiu codziennym, ale także mogą być decydujące w sytuacjach nagłych i potencjalnie ratować życie.
16
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Wszystkie
Dzień Edukacji Narodowej
2913 października 2021 roku Święto oświaty w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie rozpoczęło się od przemówieniem pana dyrektora, Janusza Frydryka. Dyrektor złożył życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły usłyszeli serdeczne podziękowania za sumienną pracę, życzliwość oraz zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą.Wyróżniający się otrzymali nagrody dyrektora. Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela to również dzień, w którym uczniowie składają serdeczne życzenia i podziękowania swoim nauczycielom, opiekunom, wychowawcom. I w naszej szkole były podziękowania, życzenia oraz kwiaty.
Nie obyło się też bez występów artystycznych naszej młodzieży. Część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna samorządu pani Marty Kozon Za akademię uczniowie otrzymali gromkie brawa.
Rozpoczęcie zajęć na kursach: ROL.04, HAN.01- NOWE KURSY
Informuję, że pierwsze zajęcia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych:
ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej
HAN.01. Prowadzenie sprzedaży
w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczną się dnia 25 września 2021 r.
Na terenie szkoły obowiązują zasady bezpieczeństwa odnośnie COVID-19.
Wszyscy słuchacze zasłaniają usta i nos maseczkami, zachowują dystans społeczny, podczas przerw wychodzą z budynku szkoły, dezynfekują ręce, podczas zajęć przebywają tylko w wyznaczonych pracowniach.
Zapraszam
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
NARODOWE CZYTANIE 9.09.2021
Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie i Gminna Biblioteka w Goworowie już po raz kolejny włączyli się w akcję Narodowego Czytania.
Podczas tegorocznej dziesiątej odsłony Narodowego Czytania, spotkaliśmy się , by wspólnie czytać Moralność Pani Dulskiej - Gabryieli Zapolskiej.
Narodowe Czytanie to akcja sprzyjająca popularyzacji literatury polskiej, promowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie świadomości językowej.
Podczas tegorocznej dziesiątej odsłony Narodowego Czytania
Czytali następujący uczniowie: Kornelia Wyrębek , Igor Węgielewski,
Szymon Pazuła, Hubert Adamczyk, Alicja Godlewska, Angelika Kuśmierczyk,
Aleksandra Idzikowska, Jakub Krawczak, Julita Brejnak, Dawid Cieślak.
2
EGZAMIN ZAWODOWY sesja styczeń-luty 2022
Uprzejmie informuję, osoby uczestniczące w kwalifikacyjnym kursie zawodowym składają deklarację na egzamin zawodowy w sesji styczeń-luty 2022 do dnia 15 września 2021 roku.
Osoby które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy:
Kwalifikacje jednoliterowe do dnia 10 września 2021 roku
Kwalifikacje dwuliterowe do dnia 15 września 2021 roku
Deklaracja przystąpienia do egzaminu zawodowego można pobrać poniżej
Wypełnioną deklarację należy dostarczyć do sekretariatu szkoły.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Rozpoczęcie zajęć KKZ
Zapraszamy Słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego na pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. 04.09.2021 - 05.09.2021 od godziny 8:00.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Drodzy Uczniowie, Rodzice!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się w dniu 1 września 2021r o godzinie 9:00.
Przypominam o dezynfekcji dłoni przy wejściu, zachowaniu dystansu oraz maseczkach w tzw. częściach wspólnych.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
Prosimy o udostępnienie ich rodzicom oraz nauczycielom z Państwa placówki.
Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN
Nowości w Bibliotece ZSP w Goworowie maj 2021
Nowości w Bibliotece ZSP w Goworowie
Z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020.
Maj 2021
XII Konkurs Biologiczny
Dnia 30 marca 2021 roku uczniowie
Julita Brejnak i Szymon Pazuła
reprezentowali naszą szkołę w XII Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało ,, CHOROBY A ZDROWIE CZŁOWIEKA”
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych ze zdrowiem człowieka, pobudzanie ich do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo wysoką wiedzą biologiczną i znajomością zagadnień dotyczących zachowań prozdrowotnych.
Szymon Pazuła uzyskał II miejsce.
Jesteśmy z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie szkołę, osiągając sukcesy i jednocześnie rozsławiacie dobre imię naszej placówki w środowisku.
Gratulujemy i życzymy Wam satysfakcji z wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska
Nowości w Bibliotece ZSP w Goworowie
Z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2020.
Marzec 2021